شناسه خبر: 881
9 فروردين 1397
http://www.mazandrooz.ir/http://www.mazandrooz.ir/news/id,881/بنرهای-تبلیغاتی-ادارات-درباره-کالای-ایرانی-آماده-انتشار!.html
چگونه به شعار امسال عمل کنیم؟

بنرهای تبلیغاتی ادارات درباره کالای ایرانی آماده انتشار!

خرید کالاهای خارجی در تمامی شرکت ها و سازمان های دولتی و عمومی باید ممنوع و تخطی از آن با برخوردهای جدی رو به رو شود. مقامات کشور و آقازاده هایی که به بهانه های مختلف به کشورهای خارجی سفر می کنند، به جای خرید در بازارهای خارجی، می بایست از این کار منع شوند.

 بنرهای تبلیغاتی ادارات درباره کالای ایرانی آماده انتشار!

امسال از سوی رهبر معظم انقلاب سال حمایت از کالای ایرانی نامیده شد و تحقق آن به یک همت  و عزم ملی نیازمند است که مسئولان می بایست در این امر پیشقدم باشند.

به گزارش پایگاه خبری مازندروز و به نقل از جهان نيوز، رهبر معظم انقلاب در سخنرانی نوروزی خود اعلام کردند: «گرفتاری جناحگرایی و قبیله گرایی سیاسی هستیم»  درواقع یکی از دلایل اصلی در عدم تحقق بسیاری از سیاست های کلی نظام همین دعواهای بیهوده میان جناح ها است و جناح ها تعصبی که به قبیله گرایی تعصب دارند می توانند به حمایت از کالای ایرانی و برقرای عدالت اهمیت دهند.

مقام معظم رهبری در سال های اخیر اقتصاد و تولید ملی را محور شعارهای سال قرار داده اند و این نشان از دغدغه بالای ایشان در زمینه اقتصادی دارد. بر هیچ کس پوشیده نیست که کشور ایران در اقتصاد نیازمند سرمایه گذاری و تحرک بالای است تا بتواند در کنار پیشرفت های مختلف در زمینه دفاعی، نانوتکلنولوژی، هسته ای و علمی، به یک قطب بزرگ و قدرتمند در منطقه و جهان تبدیل شود. اقتصاد زیربنای بسیاری از پیشرفت هاست ولی اقتصاد رانتیر ایران که به نفت وابسته است، دهه هاست که کشور را از پیشرفت اقتصادی بازداشته است.

در این میان تولید ملی از ارکان اصلی اقتصادی قوی و از شاخص های مهم اقتصاد مقاومتی است. تولیدی که با واردات بی رویه کالاهای مصرفی به خصوص از کشورهایی چون چین، کمر خم کرده و میلیون ها کارگر را از کار بیکار کرده است. حمایت از مصرف کالای ایرانی در بین خانواده های ایرانی و وظیفه شناسی دولت در ایجاد تحرک و جهش در این مسیر، نه تنها برای سال جدید بلکه برای همیشه باید مبنای سیاست های اقتصادی- فرهنگی باشد.

وظیفه رسانه های دیداری، شنیداری و نوشتاری نیز سنگین است. رسانه هایی که باید شعار سال را برای تامین منافع ملی در صدر اولویت های رسانه ای قرار دهند و در جهت فرهنگ سازی برای مصرف کالای ایرانی دست به ابتکار و تولیدات فاخر بزنند.

ولی سم و زهر عدم تحقق شعار سال، شعارزدگی و بخش نامه ای کردن دستورالعمل هاست. اینکه به مانند همیشه ادارات و سازمان ها بر بالای سربرگ ها شعار سال را درج کنند و صدا و سیما نیز برای چند صباحی شعار را در گوشه تصویر بیاورد، هیچ فایده ای ندارد. در حال حاضر بدون شک بسیاری از سازمان ها و نهادها دستور چاپ بنر و بیلیبورد برای درج شعار و لوگوی سازمان خود را داده اند تا در این مسابقه بنر زنی از دیگران عقب نیافتند و سخنرانان دولتی و غیر دولتی نیز در حال تهیه متون سخنرانی خود برای مثلا حمایت از شعار سال هستند. اینها تماما در سال های قبل به انحای مختلف تکرار شده و نتیجه اش نیز مشخص است.

راه و چاره دستورالعمل های عملی است و نه شعار دادن و خود را مطیع منویات رهبری نشان دادن. همه مقامات انقلاب خود به نیکی می دانند که شعار حمایت از کالای ایرانی به چه میزان مهم و استراتژیک است و تکرار آن از سوی برخی از مدعیان سیاسی دردی را دوا نمی کند.

هرچند  برای فرهنگ سازی دیر است و این موضوع می بایست در چنددهه اخیر صورت می گرفت ولی می بایست کالای ایرانی، ناموس اقتصاد و تولید معرفی شود. در کنار حمایت از کالای ایرانی می بایست افزایش کیفیت کالاها نیز مورد نقادی قرار گیرد تا نه تنها مصرف بازار داخلی را جوابگو باشد بلکه با بازاریابی استاندارد و قوی، بازارهای جهانی نیز میزبان کالای باکیفیت ایرانی باشند.

خرید کالاهای خارجی در تمامی شرکت ها و سازمان های دولتی و عمومی باید ممنوع و تخطی از آن با برخوردهای جدی رو به رو شود. مقامات کشور و آقازاده هایی که به بهانه های مختلف به کشورهای خارجی سفر می کنند، به جای خرید در بازارهای خارجی، می بایست از این کار منع شوند. مشاهده می شود که چمدان های بسیاری در زمان برگشت مقامات همراه آنها بازگردانده می شود که مشخصا پر از خریدهایی است که در آنسوی مرزها انجام داده اند.

همچنین برخی از مقامات و مسئولان خود صاحب شرکت های بازرگانی و واسطه ای هستند که از کارویژه های اصلی آنها واردات است. زمانیکه یک سیاستگذار خود نقشی در واردات دارد نمی تواند هرگز برای تحقق شعار سال اقدامی انجام دهد چرا که منافع شخصی وی بر منافع ملی می چربد. حال می طلبد که با شناسایی چنین مقاماتی کسانی جایگزین شوند که حداقل منافع شخصی آنها در واردات نباشد. بی جهت نبود که رهبر معظم انقلاب در سخنرانی نوروزی خود از مسئولانی سخن می گویند که شعارها را قبول ندارند: «برخی دولتی‌ها ممکن است شعارها را قبول نداشته باشند اما افرادی که قبول دارند به قدر توان خود عمل کنند.»

به هر حال رهبر معظم انقلاب در شعار سال امسال خود، مردم را مخاطب قرار دادند چرا که به نظر می رسد که امید بیشتر ایشان به مردم است تا مسئولان که اکثرا سعی می کنند با بنر و حرف درمانی شعار سال را تحقق ببخشند تا در عمل واقعی.

همرسانی: این مطلب را به دوستان خود برسانید
ارسال نظر
CAPTCHA
مشاهد نظرات
آخرین اخبار