شناسه خبر: 70
14 دی 1396
http://www.mazandrooz.ir/http://www.mazandrooz.ir/news/id,70/۷۷-طرح-ملی-مازندران-سال-۹۷-اجرایی-می‌شود.html
استاندار مازندران:

۷۷ طرح ملی مازندران سال ۹۷ اجرایی می‌شود

 استاندار مازندران با تاکید بر توجه ویژه نمایندگان مجلس برای تخصیص بیشتر بودجه ملی به استان، گفت: ۷۷ طرح ملی مازندران در سال ۹۷ اجرایی می‌شود.

۷۷ طرح ملی مازندران سال ۹۷ اجرایی می‌شود

به گزارش سایت خبری مازندروز به نقل از روابط عمومی استانداری مازندران، محمد اسلامی امروز در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه مازندران با اعلام اینکه اشتغال پایدار اولویت اول دولت در بودجه 97 است با توجه به برنامه محور شدن اعتبارات لایحه بودجه سال 97 بر تلاش دستگاه‌ها برای افزایش سهم بری استانی تاکید کرد و اظهار داشت: اعتبارات تخصیصی به مازندران باید با واقعیت‌های استان تطبیق داشته باشد.

وی با اشاره به حماسه نهم دیماه ، این روز را روز بصیرت و میثاق ملت ایران اسلامی با ولایت توصیف کرد و گفت: روز نهم دی، نقطه عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی است.

استاندار با بیان اینکه در جهت یکپارچگی ملت در سایه پرچم ولایت، باید مردم را برای دستیابی به سعادتمندی، پشتیبانی و حمایت کند، افزود: پیوند بین مردم و حاکمیت باید به‌عنوان یک اصل دنبال باشد.

وی با اشاره به اینکه آسیب رساندن به روحیه مردم و ناامید کردن ملت، خطی است که امروز دشمن دنبال می‌کند، تصریح کرد: تلاش شبانه‌روزی و جهادی دستگاه‌ها بیش از هر زمانی لازم است تا گرهی از مشکلات مردم باز کند و زمینه رونق فضای کسب و کار و اشتغال را فراهم آورد.

استاندار مازندران، اشتغال واقعی را کارآفرینی عنوان کرد و با تاکید بر اینکه جوانان و دانش آموختگان جویای کار باید با تشکیل هسته‌های کسب و کار در جهت ایجاد اشتغال پایدار تلاش کنند، خاطرنشان کرد: دستگاه‌ها یک میز آگاهی‌بخشی و اطلاع رسانی اشتغال راه اندازی و با توجه به اینکه قوانین بودجه و تسهیلات لازم در راستای تقویت اشتغال پیش بینی شده باید با اقدام و عمل تاثیر گذاری در این بخش اتفاق بیفتد.

اسلامی، کمک‌های فنی و اعتباری قانون بودجه سال 96 را فرصتی مطلوب برای ایجاد اشتغال پایدار دانست و یادآور شد: دغدغه اصلی مردم اشتغال است و دستگاه‌ها باید همه اهتمام خود را برای ایجاد اشتغال فراگیر انجام دهند.

وی با بیان اینکه دانش آموختگان فاقد شغل جویای کار برای استفاده از اعتبارات بسته کمک‌های فنی و اعتباری بودجه در اولویت قرار گیرند، گفت: اعتبارات این بخش شهرستان محور باشد و بر اساس برش شهرستانی تخصیص یابد تا تسهیلات اشتغال ارزان قیمت به جویندگان واقعی کار اختصاص یابد.

اسلامی با تاکید بر اینکه در توسعه اشتغال روستایی باید تحول ایجاد شود و نباید صرفا به منابع تخصیصی اکتفا کرد و دستگاه‌ها باید تحرک بیشتری برای تقویت اشتغال داشته باشند، گفت: اشتغال واقعی باید در عمل اتفاق بیفتد و در این خصوص لازم است از ظرفیت های قانونی بهره گیری درست شود.

وی با اعلام این اینکه اشتغال پایدار اولویت اول دولت در بودجه 97 است با توجه به برنامه محور شدن اعتبارات لایحه بودجه سال 97 بر تلاش دستگاه‌ها برای افزایش سهم بری استانی تاکید کرد و یاد آور شد: اعتبارات تخصیصی به مازندران باید با واقعیت‌های استان تطبیق داشته باشد و این مهم نیازمند تلاش همه است.

استاندار مازندران با اشاره به چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در سال 97، خواستار تحرک جدی و به تصویر کشیدن عملکرد نظام برای مردم شد و افزود: دستگاه‌ها برای جذب اعتبارات ملی تحرک بیشتری داشته باشند و از تسهیلات و ظرفیت‌های قانونی موجود با اقدام و عمل برای ایجاد اشتغال و کارآفرینی استفاده کنند.

اسلامی از اختصاص 253 میلیارد تومان برای 77 طرح ملی مازندران در بودجه 97 خبر داد و بر تلاش ویژه و موثر دستگاه‌های اجرایی برای جذب اعتبارات تاکید کرد.

همرسانی: این مطلب را به دوستان خود برسانید
ارسال نظر
CAPTCHA
مشاهد نظرات
آخرین اخبار