شناسه خبر: 56
14 دی 1396
http://www.mazandrooz.ir/http://www.mazandrooz.ir/news/id,56/آمل-جغرافیای-خطر-برای-اغتشاش-گران-96-شد.html

آمل جغرافیای خطر برای اغتشاش گران 96 شد

عملکرد بسیج و نیروی انتظامی،شهرستان آمل را تبدیل به نقطه خطر برای اغتشاش گران حوادث اخیر در کشور کرد.‌

آمل جغرافیای خطر برای اغتشاش گران 96 شد

به گزارش مازند روز : با شروع فتنه جدید در سطح کشور که مدیریت آن در اتاق فکر سعودی ها و یکی از مسئولان سابق نظام شکل گرفته بود،یکی از شهرهای مهم کشور که در اولین روز از شروع این فتنه دامن گیر حضور اغتشاش گران شد،شهرستان آمل بود.
9دی 1396 روزی ماندگار برای آملی ها
نهم دی ماه سال جاری همزمان با حماسه بزرگ 9 دی شبکه های ضد ایرانی فراخوان حضور اغتشاش گران را به خیابان ها صادر کردند و به تبع همین فراخوان لیدرهایی از غرب و شرق مازندران به طور سازمان یافته با همکاری برخی از عناصر داخلی شهرستان ساعت 19 وارد میدان 17 شهریور آمل شدند .
بر اساس این گزارش،ساعت 20 همان روز لیدرها توانستند،عده ای معدودی را در میدان 17 شهریور به دور خود جمع کنند و با طرح موضوع گرانی های اخیر اقدام به تظاهرات نمودند.
این اغتشاش گران که تعداد آنها کمتر از 400نفر بود با ایجاد سروصدا مسبب ترافیک سنگینی در میدان اصلی شهر آمل شدند .
مردم و معترضین جدا شدند
پس از 30 دقیقه تظاهرات در میدان اصلی شهر آمل اغتشاش گران به سمت خیابان هراز حرکت کردند و در این مسیر با سر دادن شعارهایی هدفمند قصد داشتند خود را به فرمانداری ویژه آمل برسانند و اقدام به پرتاپ سنگ نمایند.
مامورین نیروی انتظامی و بسیج شهرستان آمل که تمامی دغدغه آنان این بوده که مردم عادی معترض به حق از اغتشاش گران جدا شوند،با تدبیر شورای تامین شهرستان به مدیریت فرماندار ویژه و دادستان آمل این مهم صورت گرفت و بسیجیان آملی و نیروی انتظامی با هشدار دادن به مردم عادی و اعلام موضوع اصلی و عنوان نمودن حضور اغتشاش گران سازمان یافته در بین آنان،مردم و اغتشاش گران را از هم جدا کردند.
ساعت 22/00
حجت الاسلام مرتضوی امام جمعه آمل با حضور بین مردم اقدام به سخرانی نمود و با دعوت نمودن،مردمی که به حق نگران وضعیت اقتصادی کشور بودند آنها را دعوت به آرامش کرد و از آنان تقاضا جدایی از بین اغتشاش گران را نمود.
مردم در یک سمت؛اغتشاش گر در سمت دیگر
میدان اصلی شهر پر از ازدحام جمعیت بود و مه غلیظی فضای شهر را گرفته بود.در این سوی میدان بسیجیان،نیروی انتظامی و مردم در سوی دیگر اغتشاش گران و نوجوانان کم سن و سالی که شورشان بر شعورشان غلبه کرده بود.
نیروی انتظامی حسب دستور مقام قضایی وارد عمل شد و جمعیت را متفرق کرد و تعدادی از لیدرهای اصلی این جریان را دستگیر نمود.
اقدامات اخیر مسئولان آملی و مردم فهیم این شهرستان سبب شد تا اغتشاش گران حتی برای دقایقی کوتاه نتوانستند در روزهای بعدی در این شهرستان تجمع کنند و آمل نقطه خطری شد در جغرافیا ایران برای اغتشاش گران 96.

همرسانی: این مطلب را به دوستان خود برسانید
ارسال نظر
CAPTCHA
مشاهد نظرات
آخرین اخبار