شناسه خبر: 4493
6 مهر 1398
http://www.mazandrooz.ir/http://www.mazandrooz.ir/news/id,4493/115-هکتار-از-مزارع-میاندورود-جو-کشت-شد.html
سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی میاندورود:

115 هکتار از مزارع میاندورود جو کشت شد

 سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی میاندورود از کشت جو در 115 هکتار از اراضی زراعی این شهرستان خبر داد.

 115 هکتار از مزارع میاندورود جو کشت شد

به گزارش مازندروز به نقل از  ایلنا،سید اسماعیل علوی از شروع کشت جو قصیل در زمین‌های کشاورزی شهرستان میاندورود خبر داد و گفت: در کشت جو به صورت قصیل، وقتی دانه جو از مرحله شیری وارد مرحله خمیری می‌شود، محصول برداشت و به دو صورت تازه‌خوری و یا خرد شده و سیلو شده به مصرف دام می‌رسد که برای دام بسیار خوش‌خوراک است.

سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان میاندورود ادامه داد: به منظور توسعه کشت زراعت علوفه، تا کنون 115 هکتار از زمین های کشاورزی این شهرستان به زیر کشت جو رفت.

این مسوول بیان کرد: یکی از مشکلات عمده دامپروری در اواخر فصل زمستان و اوایل بهار کمبود علوفه و خوراک جهت رفع نیاز نگهداری دامها است که از علوفه سبز جو( قصیل )برای تأمین بخشی از خوراک علوفه ای دام ها استفاده می شود.
 

سرپرست مدیریت جهادکشاورزی شهرستان میاندورود با بیان اینکه یکی از غلاتی که اغلب در برنامه غذایی دام و طیور از آن ها استفاده می شود، جو است که علاوه بر هضم سریع و آسانی که در دستگاه گوارشی دام دارد، می تواند خواص بسیاری را به همراه داشته باشند، افزود: ارزش غذایی موجود در دانه های جو، بسیار بالا بوده و پروتئین و نشاسته موجود در آن، می تواند نقش به سزایی در پرورش و همچنین تامین انرژی برای تولید مثل، شیردهی و مراحلی از این قبیل داشته باشند.
 
همرسانی: این مطلب را به دوستان خود برسانید
ارسال نظر
CAPTCHA
مشاهد نظرات
آخرین اخبار