شناسه خبر: 4491
6 مهر 1398
http://www.mazandrooz.ir/http://www.mazandrooz.ir/news/id,4491/ناکامی-طرح-همیار-گردشگر-در-مازندران.html

ناکامی طرح همیار گردشگر در مازندران

منشور طرح همیار گردشگر مهر ماه سال ۹۵ همزمان با آغاز هفته گردشگری با تعامل و همکاری آموزش و پرورش و سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری وقت رونمایی شد و حتی در مراسم نمادین آن تعدادی از دانش‌آموزان همیار گردشگر با لباس فرم حاضر شده بودند.

وزیر وقت آموزش و پرورش در مراسم رونمایی از این طرح، توسعه مشارکت این نهاد آموزشی با سایر نهادها و ارگان‌های دولتی و غیردولتی را ضروری دانسته و همکاری در اجرای طرح همیار گردشگر را همسو با سند آموزش و پرورش در باره تربیت اجتماعی و سیاسی و زیباشناختی دانش آموزان ارزیابی کرده بود.

ناکامی طرح همیار گردشگر در مازندران

به گزارش مازندروز به نقل از  ایرنا، مهران حسنی روز شنبه در مراسم نمادین نواختن زنگ گردشگری در مدارس مازندران گفت: باید هر دستگاه دولتی آموزش و پرورش و میراث فرهنگی با جدیدت در زمینه عدم موفقیت طرح همیار گردشگر ورود کنند زیرا آینده شغلی و اقتصادی و همچنین زیست محیطی استان به این مساله وابسته است.

وی هدف از نواختن زنگ گردشگری در مدارس را تعمیق فرهنگ گردشگرپذیری در نسل‌های جدید مازندران و تقویت جایگاه گردشگری به عنوان یک صنعت و اقتصاد در استان برشمرد و گفت: دانش آموزان مهم ترین سفیران برای تقویت صنعت گردشگری هستند و باید فرهنگ گردشگری را به عنوان یک فرهنگ پایه در سنین پایین به فرزندان بیاموزیم.

حسنی فرهنگ گردشگر پذیری و گردشگری در استان مازندران را مهم ترین اولویت این صنعت دانست و تاکید کرد: متاسفانه بزرگ ترین خلا ما در گردشگری مساله فرهنگی آن است .

معاون گردشگری مازندران اظهار داشت ، نباید گردشگر را به شکل پول دید و باید با گردشگر به عنوان یک سرمایه برخورد کرد و الگوهای رفتاری شایسته برای جذب این سرمایه پیشه کنیم.

به مناسبت روز جهانی گردشگری و همزمان با آغاز هفته گردشگری در استان مازندران با حضور مسئولان و دانش آموزان زنگ گردشگری در مدارس سراسر استان به صدا درآمد.

روز ۲۷ سپتامبر مصادف با ۵ مهر به عنوان روز جهانی گردشگری نام‌گذاری شده است که در ایران و مازندران با عنوان هفته گردشگری شناخته می شود.

استان مازندران با وجود طبیعت زیبا و ظرفیت‌های بی شمار در عرصه جذب گردشگری به عنوان مهم ترین مقصد گردشگری کشور به شمار می رود که سالانه بیش از ۲۰ میلیون نفر را به سوی خود جذب می کند.

گردشگری از مهم ترین ظرفیت اقتصادی استان مازندران است و به گفته آمارهای غیر رسمی حدود ۴۰ درصد از اقتصاد مردم مازندران از مسیر گردشگر و مسافر تامین می شود.

بر اساس آمارهای رسمی دستکم ۵۳۶ هزار دانش آموز امسال در مدارس مازندران تحصیل می کنند.

همرسانی: این مطلب را به دوستان خود برسانید
ارسال نظر
CAPTCHA
مشاهد نظرات
آخرین اخبار