شناسه خبر: 4479
6 مهر 1398
http://www.mazandrooz.ir/http://www.mazandrooz.ir/news/id,4479/دانش‌آموزان-پیام‌رسان-فرهنگ-گردشگری-باشند.html
معاون استاندار مازندران:

دانش‌آموزان پیام‌رسان فرهنگ گردشگری باشند

معاون سیاسی امنیتی استانداری مازندران گفت: گردشگری یک نیاز تفننی و غیرضروری نیست و باید دانش‌آموزان پیام رسان فرهنگ گردشگری باشند.

 دانش‌آموزان پیام‌رسان فرهنگ گردشگری باشند

به گزارش مازندروز به نقل از ایسنا، حسین حسن نژاد صبح شنبه در مراسم زنگ گردشگری با گرامیداشت آغاز سال تحصیلی، توجه جدی به تعلیم و تربیت را امری مهم دانست و اظهار کرد: همه باید بدانیم که گردشگری یک نیاز تفننی و غیرضروری نیست.

وی تصریح کرد: اگر به افزایش سطح تعامل بین جوامع و مناطق مختلف اعتقاد داریم باید اطمینان را به خود و دیگران دهیم که گردشگری یک فرصت عالی برای داشتن تعامل با دیگران است.

معاون سیاسی امنیتی استانداری مازندران خاطرنشان کرد: گردشگری فرصتی برای شناخت واقعیت‌های پیش رو و فرصتی برای زندگی بهتر است و از اینرو در قران کریم به ما امر به گردشگری و سیر و سیاحت در زمین شده است.

حسن نژاد یکی از آثار گردشگری و سیر و سیاحت در زمین را ایجاد فرصت‌های اقتصادی و اشتغال برشمرد و گفت: هدف گردشگری این نیست که گردش اقتصاد را فراهم کند بلکه هدف اصلی افزایش بهره وری نیروی انسانی است.

وی یادآورشد: اگر بخواهیم از محاسن گردشگری استفاده کنیم باید نگاه نسبت به آن را عوض کنیم زیرا گردشگری یک نیاز طبیعی و اساسی انسان ها است و در سبد هزینه زندگی قرار گیرد.

معاون سیاسی امنیتی استانداری مازندران افزود: چاره‌ای نداریم که مجموعه نیاز فراموش شده گردشگری را مورد توجه قرار دهیم و حوزه فرهنگ و آموزش و پرورش فرصت خوبی است تا نیاز گردشگری را در زندگی روزمره احیا کند و از محاسن آن برای زندگی بهتر استفاده کند.

حسن‌نژاد تصریح کرد: مدرسه به عنوان پایه آموزش عمومی کشور، فرصتی برای انتقال بسیاری از مفاهیم در خانواده و جامعه است و باید از آن برای ترویج فرهنگ گردشگری بهره گرفت.

وی با اشاره به اینکه خواستار راه اندازی تور استان گردی برای دانش‌آموزان است، بیان کرد: در حوزه احیا و سرعت بخشی برای تعمیم فرهنگ گردشگری از توان دانش‌آموزان استفاده کنیم و از فرصت عضویت آنان در سمن‌های گردشگری بهره بریم.

اجرای طرح « همیار گردشگر»

مهران حسنی معاون گردشگری میراث فرهنگی مازندران نیز در ادامه بابیان اینکه سالانه میلیون‌ها نفر مهمان مازندران هستند، افزود: برای اینکه سفر خوب و مطلوب صورت گیرد بسیاری از دستگاه‌های خصوصی و دولتی باید خدمات رسانی داشته باشند.

وی تصریح کرد: برای سفر هر گردشگر بیش از ۵۰ دستگاه دولتی و خصوصی به ارائه خدمات می‌پردازند تا خاطره خوب از سفر و رضایت گردشگری حاصل شود.

معاون گردشگری میراث فرهنگی مازندران هدف حضور مسئولان را در مدارس ترویج فرهنگ گردشگری بیان کرد و گفت: بخشی از اقتصاد استان وابسته به گردشگری است و نباید گردشگر را به عنوان پول بنگریم بلکه باید نگاه سرمایه‌ای داشته باشیم.

حسنی از تهیه طرحی به عنوان همیار گردشگر در استان خبر داد و اظهار کرد: این طرح دو سال قبل با همکاری آموزش و پرورش کلید زده شده است ولی ادامه نیافت بنابراین باید از وجود دانش‌آموزان به عنوان همیار گردشگر برای ترویج فرهنگ گردشگری بهره ببریم.

وی خاطرنشان کرد: افتتاح طرح های گردشگری، بوم‌گردی و پروژه‌های عمرانی از جمله برنامه های هفته گردشگری در مازندران است.

همرسانی: این مطلب را به دوستان خود برسانید
ارسال نظر
CAPTCHA
مشاهد نظرات
آخرین اخبار