شناسه خبر: 4454
4 مهر 1398
http://www.mazandrooz.ir/http://www.mazandrooz.ir/news/id,4454/فعالیت-۱۳۳۹-نفر-از-معلولان-در-رشته-های-مختلف-ورزشی/-24-ناشنوای-ملی-پوش-مازندرانی.html
سرپرست اداره کل بهزیستی استان مازندران مطرح کرد:

فعالیت ۱۳۳۹ نفر از معلولان در رشته های مختلف ورزشی/ 24 ناشنوای ملی پوش مازندرانی

 سرپرست اداره کل بهزیستی مازندران گفت: از حدود 7 هزار ناشنوای تحت پوشش بهزیستی مازندران یک هزار و 339 نفر از آنها در رشته های مختلف ورزشی فعالیت می کنند.

فعالیت ۱۳۳۹ نفر از معلولان در رشته های مختلف ورزشی/ 24 ناشنوای ملی پوش مازندرانی

به گزارش مازندروز به نقل از ایلنا، جمال باقری پیش از ظهر امروز در مراسم روز جهانی ناشنوایان اظهار داشت: از حدود 7 هزار ناشنوای تحت پوشش بهزیستی مازندران یک هزار و 339 نفر از آنها در رشته های مختلف ورزشی فعالیت می کنند.

وی با اعلام اینکه سال گذشته 64 نفر از ورزشکاران ناشنوا به اردوی تیم ملی دعوت شدند ،افزود: این تعداد ورزشکار،پس از طی کردن مراحل آزمون و ارزیابی ها،24 نفر در تیم های ملی حضور دارند و افتخارآفرینی کشورمان در میادین ورزشی را رقم زدند.

مدیرکل بهزیستی استان مازندران به موفقیت معلولان در رشته های مختلف تحصیلی اشاره کرد و گفت: هم اکنون 150 ناشنوا و کم شنوای استان در مقاطع مختلف تحصیلی در دانشگاه ها مشغول به تحصیل هستند که تحصیل یکی از ناشنوایان در مقطع دکترای تربیت بدنی از افتخارات علمی در قشر از جامعه محسوب می شود.

وی با اعلام اینکه کانون ناشنوایان مازندران در 13 شهرستان شعبه دارد،افزود: پنج هزار و 343 ناشنوا در این کانون ها عضو هستند و از این مراکز خدمات می گیرند.

باقری با اشاره به خدمات بهزیستی به جامعه معلولان تصریح کرد: سال گذشته هزینه کاشت حلزون یک هزار و 800 کودک و تسهیلات اشتغال و کارفرمایی به 500 نفر از ناشنوایان مازندران پرداخت شد.

وی همچنین به مشکلات ناشنوایان اشاره کرد و افزود: به دلیل مشکل مطروحه این افراد در برقراری ارتباط و انجام کار اداری خود در دیتگاه های دولتی و غیر دولتی با مشکل مواجه هستند.

باقری خواستار حمایت دستگاه های اداری برای حمایت از این قشر و رفع مشکلات آنها در انجام امور اداری شد و گفت: بنا داریم طرحی برای دسترسی آسان تر ناشنوایان،نابینایان و دیگر معلولان به خدمات در دستگاه ها را به شورای رفاه ارائه کنیم تا از این طریق بتوانیم در رفع برخی از مشکلاتشان گام موثری برداریم.

مدیر کل بهزیستی مازندران با بیان اینکه یک و نیم درصد معلولان کشور را ناشنوایان تشکیل می دهند ،ادامه داد:  208 هزار نفر در کشور ناشنوا و کم شنوا هستند.

وی افزود: همچنین 10 درصد از مردم کشورمان در جمعیت آماری معلولان قرار دارند.

هشتم مهر هر سال برابر سی ام سپتامبر، «روز جهانی ناشنوایان» نام گذاری شده است. هدف از این نام گذاری، ارتقای فرهنگ ارتباط با ناشنوایان، است.

همرسانی: این مطلب را به دوستان خود برسانید
ارسال نظر
CAPTCHA
مشاهد نظرات
آخرین اخبار