شناسه خبر: 4332
8 شهریور 1398
http://www.mazandrooz.ir/http://www.mazandrooz.ir/news/id,4332/فعالان-قرآنی-در-اجرای-رفتار-دینی-پیشگام-باشند.html

فعالان قرآنی در اجرای رفتار دینی پیشگام باشند

رئیس دارالقرآن مازندران با تأکید بر اینکه قرآنیان باید مایه آرامش خانواده خود باشند، اظهار کرد: قبل از هر اقدامی لازم است فعالان قرآنی در مفاهیم قرآنی بیندیشند و در اجرای رفتار دینی پیشگام شوند.

فعالان قرآنی در اجرای رفتار دینی پیشگام باشند

به گزارش امازندروز به نقل از یکنا از مازندران سعید قربانی رئیس دارالقرآن مازندران ظهر امروز هشتم شهریورماه در جمع قرآن‌آموزان جشنواره پایانی طریق‌الهدی، گفت: در سال‌های گذشته اجرای برنامه در جشنواره پایانی اغلب به صورت خوانش دکلمه، قرآن، اجرای تواشیح و سرود بود اما امسال برای اولین بار این برنامه‌ها تغییر شکلی و راهبردی پیدا کرد.
وی افزود: لازم است قرآنیان به درجه‌ای از دانش و توان قرآنی برسند تا بتوانند در کمترین زمان قرآن را برای کسانی که از این نعمت کم بهره‌اند بشناسانند و از حیثیت دینی، قرآنی و اهل بیت(ع) به زیبایی دفاع کنند.
رئیس دارالقرآن مازندران با بیان اینکه، در چهاردهمین دوره طریق‌الهدی سعی شد از ظرفیت قرآن‌آموزان برای اجرای استارت‌آپ قرآنی بهره ببریم و خود قرآن آموزان طراح و مجری باشند.
وی با بیان اینکه، هدف این جشنواره ارتباط روزانه قرآن‌آموزان با کلام الهی است، افزود: اینکه این جشنواره در مشهد برگزار می‌شود برای این است که رابطه‌مان با امام زیبا کنیم و از معنویت این مکان حالمان بهتر شود.
قربانی تاکید کرد: یک فرد فارغ‌التحصیل در طرح طریق‌الهدی باید نظر قرآن را درباره بسیاری از موضوعات روزمره زندگی بداند و آگاهانه دینداری کند.
این پیشکسوت قرآنی با اشاره به اینکه اجرای برخی از استارت‌آپ ها در این جشنواره ممکن است در حد متوسط باشد، گفت: باید حرمت‌داری کنیم و به اجراهای متوسط میدان بدهیم تا کیفیت کارشان را ارتقا دهند.
وی با بیان اینکه، بیش از ۹۰ درصد از اختلافات افراد عدم آشنایی آنان از متن قرآن است، افزود: در قرآن کریم شخصیت‌های زیادی به عنوان اسوه در موضوعات مختلف داریم که می‌تواند مورد توجه استارت‌آپ‌های دینی قرار گیرد.
قربانی با تأکید بر اینکه قرآنیان باید مایه آرامش خانواده خود باشند، بیان کرد: قبل از هر اقدامی لازم است فعالان قرآنی در مفاهیم قرآنی بیندیشند و در اجرای عملی رفتار دینی پیشگام شوند.

لزوم احساس مسئولیت همه دستگاه‌ها در تربیت نسل جوان
وی در بخش دیگری از سخنان خود تاکید کرد: چه زیبا است که همه دستگاه‌ها و مراکز دولتی در کشور نسبت به ساختن و تربیت نوجوانان و جوانان ‌این مرز و بوم بسیج شوند و فراتر از وظیفه احساس مسئولیت داشته باشند و در ارائه خدمات در این راستا مضایقه نکنند.
وی افزود: همه امکانات و ظرفیت‌های این کشور متعلق به آیندگان و نوجوانان این مرز و بوم است و پسندیده نیست هیچ دستگاهی در برابر در اختیار قرار دادن ظرفیت‌ها و امکانات مجموعه خود از دستگاه مجری طلب هزینه کند.
قربانی ادامه داد: در برخی موارد مشاهده شده برخی مراکز دولتی برای در اختیار قرار دادن امکانات و ظرفیت‌های مجموعه خود بین نهادهای انقلابی فرق قائل می‌شوند و رفتاری تبعیض‌آمیز دارند که این نوع نگرش شایسته نظام اسلامی نیست.
وی افزود: باید فرزندانمان را به گونه‌ای تربیت کنیم که چنانچه در معرض گناه قرار گرفتند تقوی داشته باشند و رفتارشان در شأن یک شخصیت قرآنی باشد.

همرسانی: این مطلب را به دوستان خود برسانید
ارسال نظر
CAPTCHA
مشاهد نظرات
آخرین اخبار