شناسه خبر: 4028
24 تیر 1398
http://www.mazandrooz.ir/http://www.mazandrooz.ir/news/id,4028/برنامه‌ریزی-برای-حذف-نسخه‌های-کاغذی.html

برنامه‌ریزی برای حذف نسخه‌های کاغذی

مدیرکل درمان تامین اجتماعی مازندران با اعلام اینکه درمان مستقیم بدون دفترچه تامین اجتماعی انجام می‌شود، گفت: درمان غیرمستقیم هم در حال اجرا است و دو هزار نسخه به صورت الکترونیکی صادر شده و به دنبال حذف دفترچه هستیم.

برنامه‌ریزی برای حذف نسخه‌های کاغذی

به گزارش مازندروز به نقل از بلاغ، محمد خورشیدی  در جمع خبرنگاران استان مازندران به مناسبت هفته تامین اجتماعی، اظهار کرد: حوزه درمان در سازمان از اهمیت خاصی برخودار است، در استان مازندران پنج بیمارستان ملکی و 14 مرکز درمانی در هر یک شهرهای 14 گانه در حال فعالیت است، 38 بیمارستان خصوصی و دولتی طرف قرار داد هستیم.

وی با اعلام اینکه در سال 98 بیش از 17 میلیون مراجعه کننده داشتیم که 10 درصد مربوط به درمان مستقیم ما بوده است.

مدیر درمان تامین اجتماعی مازندران، با اعلام اینکه در توزیع خدمات درمانی، گفت: یک بیمارستان منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای در  شهرستان قائم‌شهر در حال فعالیت بوده چهار بیمارستان دیگر در سطح استان با تخصص عمومی در حال فعالیت هستند.

وی با اعلام اینکه درمان مستقیم بدون دفترچه تامین اجتماعی انجام می‌شود، گفت: درمان غیرمستقیم هم در حال اجرا است و دو هزار نسخه به صورت الکترونیکی صادر شده و به دنبال حذف دفترچه هستیم.

خورشیدی  در ارتباط با اجرای طرح گردشگری سلامت، افزود: ظرفیت پزشکی ما اجازه می‌دهد که در این حوزه ورود پیدا کنیم،سایر زیرساخت‌ها هم باید آماده شود، بیمارستان ولی‌عصر(عج) هم به دنبال اجرای این طرح بوده و برنامه‌ریزی برای دریافت مجوز داخلی شروع شده و تا پایان سال جاری این موضوع در دستور کار قرار می‌گیرد.

وی میزان بدهی تامین اجتماعی به مراکز دولتی و خصوصی استان مازندران را 360 میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: تاکنون 178 میلیارد تومان آن پرداخت شده است.

 با توجه به مسؤولیت خورشیدی در نظام پزشکی شهرستان ساری یکی از خبرنگاران در ارتباط با وضعیت نامناسب زباله‌های عفونی مراکز درمانی و مطب‌ها سوال کرد که وی پاسخ داد: هر فردی که زباله عفونی تولید می‌کند باید پاسخگو باشد و  قوانین مدونی در این ارتباط داریم.

همرسانی: این مطلب را به دوستان خود برسانید
کلمات کلیدی : حذف نسخه‌های کاغذی
ارسال نظر
CAPTCHA
مشاهد نظرات
آخرین اخبار