شناسه خبر: 4003
23 تیر 1398
http://www.mazandrooz.ir/http://www.mazandrooz.ir/news/id,4003/هدف-از-فعاليت-سمن-ها-جلب-مشارکت-مردم-است.html
استاندار مازندران:

هدف از فعاليت سمن ها جلب مشارکت مردم است

مقام عالی دولت در مازندران در این دیدار با بیان این که اگر سلامت؛ مردم محور شود مسایل این بخش حل می شود، افزود: همه حوزه های مرتبط با جامعه اگر اجتماع محور شود مشکلاتش رفع و مولفه های آن تقویت می شود. ‎

 هدف از فعاليت سمن ها جلب مشارکت مردم است

به گزارش مازندروز به نقل از خبرگزاری آریا ، احمد حسین زادگان در این دیدار با اشاره به این که هدف از فعالیت سمن ها جلب مشارکت مردم است و دولت باید موانع پیش روی فعالیت تشکل های مردم نهاد را رفع کند، گفت: دولت تدیبر و امید در حوزه سلامت کارهای شایان توجهی انجام داده است، لیکن فقدان آموزش، عدم پیشگیری، عدم بهره گیری از فضای مجازی و رسانه ای برای آگاهی بخشی به مردم، مسایل فرهنگی، از اولویت افتادن سلامت برای جامعه و ... موجب شده که هنوز در حوزه سلامت با مشکلاتی روبرو باشیم.
استاندار، با بیان این که اگر سلامت؛ مردم محور شود مسایل این بخش حل می شود، افزود: همه حوزه های مرتبط با جامعه اگر اجتماع محور شود مشکلاتش رفع و مولفه های آن تقویت می شود. وی اظهار داشت: برخی از سمن ها خیلی فعال نیستند و نیاز به آموزش دارند. تقویت و ارتقاء کیفی سمن ها باید مورد توجه قرار گیرد.
استاندار با بیان این که امکان و الزام حضور فرد در جوامع توسعه یافته در چند سمن برای لمس مشارکت های اجتماعی زمینه ساز جامعه ای اجتماع محور می شود، یادآور شد: در مازندران این کار را کلید زده ایم و هدف این است که سمن ها را به لحاظ کمی و کیفی ارتقاء دهیم. آموزش و پرورش را بطور جدی در این زمینه فعال کرده ایم و قرار است 100 هزار دانش آموز در این راستا ساماندهی شوند.
وی ادامه داد: نسل های مختلف دانش آموزی  با عضویت در سمن ها در آینده به گستردگی فعالیت های مشارکتی اجتماعی کمک خواهند نمود.
مقام عالی دولت در مازندران با اشاره به این که دولت فقط باید زمینه را تسهیل کند و سمن ها باید با تعامل و همراهی هم موضوعات مشترک را پیگیری کنند، ابراز داشت: آموزش باید در اولویت فعالیت سمن ها قرار گیرد.
استاندار مازندران با بیان این که برای این که ارتباطات با نسل های مختلف گسترده تر شود، جوان ها باید در رده های سنی مختلف بیشتر در سمن ها عضو شوند، گفت: عضویت بانوان در سمن ها باید گسترش یابد.

همرسانی: این مطلب را به دوستان خود برسانید
ارسال نظر
CAPTCHA
مشاهد نظرات
آخرین اخبار