شناسه خبر: 3631
5 تیر 1398
http://www.mazandrooz.ir/http://www.mazandrooz.ir/news/id,3631/نیمی-از-مددجویان-واجد-شرایط-کمیته-امداد-مازندران-دفترچه-بیمه-سلامت-دریافت-کردند.html

نیمی از مددجویان واجد شرایط کمیته امداد مازندران دفترچه بیمه سلامت دریافت کردند

معاون اداره کل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان مازندران گفت که تاکنون نیمی از مددجویان واجد شرایط این نهاد دفترچه بیمه سلامت دریافت کرده اند.

نیمی از مددجویان واجد شرایط کمیته امداد مازندران دفترچه بیمه سلامت دریافت کردند

انتقال بیمه مددجویان کمیته امداد به بیمه سلامت یک طرح کشوری است که با امضای تفاهم نامه همکاری میان بیمه سلامت و کمیته امداد از فروردین ماه امسال اجرایی شد. بر اساس این طرح قرار بود در مازندران حدود ۱۶ هزار مددجوی ساکن شهرهای بالای ۲۰ هزار خانوار دفترچه بیمه سلامت دریافت کنند.

محمد کوچکی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تاکنون دفترچه بیمه سلامت حدود هشت هزار مددجوی زیر پوشش این نهاد صادر شده است و دفترچه بیمه بقیه مددجویان مشمول این طرح هم تا ۱۵ تیر امسال صادر می شود.

وی گفت: هزینه صدور دفترچه بیمه سلامت این مددجویان از منابع کمیته امداد پرداخت شد و مددجویان با در دست داشتن مدارک هویتی به کارگزاری ها می بایست اقدامات لازم برای ثبت نام را انجام بدهند.

کوچکی یکسان سازی خدمات بیمه و درمان مددجویان را از مهم ترین مزایای اجرای این طرح برشمرد و افزود: پیش از این افراد زیر پوشش از طرق مختلف به طور مثال زیر پوشش بیمه فرزندان و یا بستگان قرار داشتند و از خدمات درمانی برخوردار می شدند که با دفترچه دار شدن آنها این مشکل رفع شده است.

وی ادامه داد: صدور دفترچه بیمه سلامت برای مددجویان کمیته امداد همچنین باعث شد تا آمار دقیقی از تعداد افراد بیمه شده این نهاد در اختیار داشته باشیم موضوعی که تا پیش از این با آن با مشکل مواجه بودیم.

وی تاکید کرد: متمرکز شدن خدمات درمانی به مددجویان کمیته امداد مازندران آن هم از طریق بیمه سلامت باعث می‌شود تا این نوع خدمات توسط سازمان های تخصصی متولی این امر صورت بگیرد و کمیته امداد نیز به فعالیت حمایتی خود بپردازد.

بر اساس گزارش بیمه سلامت پیش از این حدود ۴۰ هزار مددجوی روستایی کمیته امداد مازندران زیر پوشش این بیمه قرار داشتند.

کمیته امداد مازندران بیش از ۸۱ هزار خانوار را با جمعیت بیش از ۱۳۰ هزار نفر را زیر پوشش خود دارد.

همرسانی: این مطلب را به دوستان خود برسانید
ارسال نظر
CAPTCHA
مشاهد نظرات
آخرین اخبار