شناسه خبر: 3450
27 خرداد 1398
http://www.mazandrooz.ir/http://www.mazandrooz.ir/news/id,3450/جشنواره-خیران-مدرسه‌ساز-مازندران-در-ایستگاه-21/-سهم‌بری-از-اعتبارات-استانی-افزایش-یابد.html
مدیرکل نوسازی مدارس مازندران اعلام کرد

جشنواره خیران مدرسه‌ساز مازندران در ایستگاه 21/ سهم‌بری از اعتبارات استانی افزایش یابد

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس مازندران گفت: بیست و یکمین جشنواره خیرین مدرسه ساز مازندران در 30 خرداد ماه در اردوگاه شهدای بادله با رویکرد مشارکت خیرین برای ایمن‌سازی مدارس برگزار می‌شود.

جشنواره خیران مدرسه‌ساز مازندران در ایستگاه 21/ سهم‌بری از اعتبارات استانی افزایش یابد

قربان‌علی شیرزاد در گفت‌وگو با خبرنگار بلاغ، اظهار کرد: در سال 97 و در مناسبت‌های هفته دولت، شروع سال تحصیلی، دهه فجر و پایان سال در مجموع 47 فضای آموزشی و پرورشی بالغ بر 38 میلیارد تومان تحویل آموزش و پرورش شد.

وی خاطرنشان کرد: در زمینه استانداردسازی سیستم گرمایشی مدارس بیش از 10 میلیارد تومان برای 550 کلاس درس در مازندران هزینه شد که این کلاس‌ها دارای سیستم غیر استاندارد و غیر ایمن بودند.

مدیرکل  نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس مازندران تصریح کرد: نزدیک به 35 سالن نیمه کاره ورزشی در استان وجود داشت که در حال حاضر بیش از 90 درصد این سالن‌ها تکمیل شده و آماده بهره‌برداری است.

شیرزاد از سه برابر شدن بودجه عمرانی آموزش و پرورش در سال 98 خبر داد و یادآور شد: بودجه عمرانی آموزش و پرورش در سال 98 نسبت به سال گذشته با افزایش سه برابری همراه شده است؛ در سال جاری هزار میلیارد تومان در کشور برای تکمیل پروژه‌های نیمه کاره خیری اختصاص داده شد همچنین به دولت اجازه داده شد به میزان هزار میلیارد تومان اوراق اسناد خزانه اسلامی برای تکمیل پروژه‌های آموزشی، ورزشی و پرورشی منتشر کنند.

وی افزود: در زمینه اعتبار استانداردسازی سیستم‌های گرمایشی درحالی که اعتبار ما در سال های گذشته به میزان 20 درصد بود اما در سال 98 این میزان به 50 درصد افزایش پیدا کرد.

مدیرکل  نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس مازندران گفت: علاوه بر موارد گفته شده برای بازسازی مدارس تخریبی و مقاوم‌سازی مدارس فاقد استحکام اعتبار جداگانه درنظر گرفته شده است.

این مسئول با بیان اینکه سهم مازندران از اعتبارات ملی مناسب است، افزود: امیدواریم با همکاری مسئولان استانی مانند افزایش اعتبار ملی این افزایش اعتبار را در سطح استان هم شاهد باشیم.

شیرزاد با اشاره به اینکه وضعیت سهم‌بری آموزش و پرورش مازندران از اعتبارات استانی مناسب نیست اظهارکرد: درحالی که متوسط سهم‌بری اعتبارات استانی حدود 9 درصد است اما این میزان در مازندران 5.4 درصد است که وعده داده شد تا این موضوع در سال جاری جبران شود.

وی خاطرنشان کرد: در مازندران هزار و 600 خیر زن، مرد و شرکت‌های حقوقی شناسایی شدند که این خیرین هم در زمینه مدرسه‌سازی و مدرسه یاری به ما کمک می‌کنند.

مدیرکل  نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس مازندران تصریح کرد: بیست و یکمین جشنواره خیرین مدرسه ساز مازندران در 30 خرداد ماه در اردوگاه شهدای بادله با رویکرد مشارکت خیرین برای ایمن‌سازی مدارس برگزار می‌شود.

همرسانی: این مطلب را به دوستان خود برسانید
ارسال نظر
CAPTCHA
مشاهد نظرات
آخرین اخبار