شناسه خبر: 3437
26 خرداد 1398
http://www.mazandrooz.ir/http://www.mazandrooz.ir/news/id,3437/کارگاه-آموزشي-کارگرداني-تئاتر-کودک-در-کانون-پرورش-فکري-مازندران.html
انجمن نمايش کانون پرورش فکري برگزار نمود:

کارگاه آموزشي کارگرداني تئاتر کودک در کانون پرورش فکري مازندران

کارگاه آموزشي کارگرداني تئاتر کودک در کانون پرورش فکري مازندران برگزار شد.

کارگاه آموزشي کارگرداني تئاتر کودک در کانون پرورش فکري مازندران

به گزارش مازندروز به نقل از اريا ، نمايش يکي از عمده فعاليت‌هاي اثر گذار بوده که کانون نيز از اين ابزار براي انتقال مفاهيم تربيتي در کودکان ونوجوانان بهره مي جويد.

براين اساس با راه اندازي انجمن نمايش دراين اين کانون، تلاش خواهد شد تا تئاتر کودک به عنوان يکي از تکنيک‌هاي تربيتي مورد پسند مخاطب به صورت علمي تري فعاليت نمايد.

انجمن نمايش کودک  کانون مازندران که متشکل از مربيان و اعضاي ارشد مي باشد با هدف توليد آثار نمايشي فاخر در حوزه کودک ونوجوان شکل گرفته است و با برگزاري کارگاه‌هاي تخصصي تلاش مي نمايد تا اعضاي خود را با شيوه‌هاي علمي اين هنر تاثير گذار آشنا سازد.

برهمين اساس، در ادامه برنامه‌هاي انجمن نمايش،کارگاه «کارگرداني تئاتر کودک»  با حضور «محمد عاقبتي» کارگردان تئاتر، طراح صحنه، و مدير توليد هنرهاي نمايشي از 22 تا 24 خرداد در مرکز آموزش شهرستان  چالوس برگزار شد.

اين برنامه با هدف فراگيري مهارت‌هاي عملي كارگرداني صورت پذيرفت و مدرس کارگاه با طرح موضوعاتي  مانند: خلاصه داستان نمايش‌نامه و واکنش حسي کارگردان به آن - ضرورت اجراي نمايش و پيوستگي نگرش بومي به ديدگاه جهاني يک اثر براي وصول به ايده و سبک اجرا- ضرورت طراحي و تحقيقات و  انتخاب عوامل- برنامه ريزي و ... فراگيران را با  ويژگي‌هاي يک کارگرداني يک اثر فاخر  آشنا ساخت.

عاقبتي در عين حال  با اشاره به گروه هدف مربيان کانون، بر مناسب سازي متن، براي گروه سني کودک ونوجوان تاکيد کرد.

طرح بهره‌گيري از شيوه‌هاي خلاق در کارگرداني با توجه به امکانات، محدوديت‌ها و چالش‌ها از ديگر موارد مطروحه اين کارگاه 3 روزه در مرکز آموزش کانون پرورش فکري کودکان ونوجوانان شهرستان چالوس بود.

همرسانی: این مطلب را به دوستان خود برسانید
ارسال نظر
CAPTCHA
مشاهد نظرات
آخرین اخبار