شناسه خبر: 3378
21 خرداد 1398
http://www.mazandrooz.ir/http://www.mazandrooz.ir/news/id,3378/۲-پرونده-شکایت-در-مورد-آشوراده-در-دستگاه-قضا-تشکیل-شده-است.html
رئیس کل دادگستری گلستان:

۲ پرونده شکایت در مورد آشوراده در دستگاه قضا تشکیل شده است

 رئیس کل دادگستری گلستان از تشکیل دو پرونده در مورد آشوراده در دستگاه قضایی خبر داد و گفت: یکی از این پرونده ها در دادسرای مرکز استان در حال رسیدگی است.

۲ پرونده شکایت در مورد آشوراده در دستگاه قضا تشکیل شده است

هادی هاشمیان در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: در حال حاضر دو پرونده در مورد آشوراده در دستگاه قضا تشکیل شده است.

وی افزود: یک شکایت از سوی جمعی از حامیان محیط زیست و نمایندگان سمن های محیط زیستی بر علیه عیسی کلانتری، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست و امیر عبدوس مدیرکل سابق حفاظت از محیط گلستان در خصوص واگذاری آشوراده به گردشگری است که این پرونده در دیوان کارکنان دولت تهران در حال رسیدگی است.

رئیس کل دادگستری گلستان ادامه داد: پرونده دوم مربوط به شکایت محیط زیست بهشهر از سازمان همیاری شهرداری های گلستان به جهت تخلف محیط زیستی در حریم تالاب است که این پرونده در دادسرای مرکز استان گلستان در حال رسیدگی است.

وی تصریح کرد: آشوراده و تالاب میانکاله زیرمجموعه محیط زیست بهشهر و استان مازندران است اما حوزه قضایی آن مربوط به استان گلستان است.

هاشمیان با این توضیح که انتشار خبر به نقل از دادستان عمومی و انقلاب شهرستان بندرترکمن در خصوص اعلام جرم علیه رئیس سازمان محیط زیست کشور درباره طرح گردشگری آشوراده اشتباه منتشر شده بود و اینگونه نبود، بیان کرد: هم اکنون فقط همین دو پرونده در خصوص آشوراده در دستگاه تشکیل شده است.

وی در پاسخ به این سوال که آیا دادستان به عنوان مدعی العموم در پرونده آشوراده ورود می کند، خاطرنشان کرد: هنوز جرمی در خصوص آشوراده احراز نشده است اگر جرمی به اثبات برسد حتماً ورود می کنیم.

همرسانی: این مطلب را به دوستان خود برسانید
ارسال نظر
CAPTCHA
مشاهد نظرات
آخرین اخبار