شناسه خبر: 3122
3 خرداد 1398
http://www.mazandrooz.ir/http://www.mazandrooz.ir/news/id,3122/۶.۵-میلیون-عدد-سیمکارت-در-مازندران-واگذار-شده-است.html
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات مازندران:

۶.۵ میلیون عدد سیمکارت در مازندران واگذار شده است

 مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات مازندران از واگذاری شش میلیون و ۵۰۰ هزار سیمکارت به هم استانی ها تا پایان سال گذشته خبر داد.

۶.۵ میلیون عدد سیمکارت در مازندران واگذار شده است

یداله طهماسبی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به اینکه توسعه فاوا یکی از مهمترین عوامل پیشرفت هر جامعه‌ای است، رشد شاخص‌های مختلف در این حوزه را در مازندران مناسب ارزیابی کرد و افزود: با برآوردهای به عمل آمده تا پایان سال ۹۷، تعداد سیم کارت‌های واگذارشده به مازنی‌ها بیش از ۶ میلیون و ۵۰۰ هزار سیم کارت بود و این درحالی است که تعداد مشترکان فعال تلفن همراه در استان با رشدی ۷ درصدی نسبت به سال ۹۶، به بیش از ۴ میلیون و ۳۴۰ هزار مشترک افزایش یافته است.

طهماسبی افزود: در راستای نیاز روزافزون مشترک به سرویس اینترنت باکیفیت همراه ،۸۱ سایت نسل سوم و ۷۷ سایت نسل چهارم دیگر نیز به مجموع سایت‌های استان افزوده شده است.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان با اشاره به ضریب نفوذ ۸۹ درصدی کاربران اینترنت، تعداد مشترکان در بخش اینترنت ثابت را بالغ بر ۴۴۲ هزار مشترک و در بخش اینترنت سیار را بیش از ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار مشترک عنوان کرد و یادآور شد: در سال ۹۶ مجموع مشترکان استفاده کننده از اینترنت در حدود ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار مشترک بود که این تعداد در پایان سال ۹۷ به بیش از ۲ میلیون و ۹۰۰ هزار مشترک افزایش یافت و رشد ۱۶ درصدی را نسبت به جمعیت استان در این بخش شاهد هستیم.

وی خاطر نشان کرد: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برنامه‌های بسیار خوبی را در سال جاری در راستای توسعه زیرساختی در سطح استان در نظر دارد که امیدواریم با محقق شدن این برنامه‌ها رشد حداکثری کیفیت سرویس را بویژه در مناطق روستایی شاهد باشیم.

همرسانی: این مطلب را به دوستان خود برسانید
ارسال نظر
CAPTCHA
مشاهد نظرات
آخرین اخبار