شناسه خبر: 3120
3 خرداد 1398
http://www.mazandrooz.ir/http://www.mazandrooz.ir/news/id,3120/قطع-شریان-حیاتی-زندگی-حداقلی-کارگران-جنگل‌های-شمال-به-چه-قیمتی؟.html

قطع شریان حیاتی زندگی حداقلی کارگران جنگل‌های شمال به چه قیمتی؟

محسن زارعی فرماندار سابق مرکز استان مازندران خطاب به حجتی وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرد به‌جای اخراج حافظان جنگل‌ها ، مدیران سست عنصر و ناکارآمد ملی و استانی سازمان جنگل‌ها،مراتع وآبخیزداری را بر کنار کنید.

قطع شریان حیاتی زندگی حداقلی کارگران جنگل‌های شمال به چه قیمتی؟

به گزارش مازندروز به نقل از خبرگزاري فارس، محسن زارعي فرماندار سابق مرکز استان مازندران خطاب به حجتي وزير جهاد کشاورزي اعلام کرد به‌جاي اخراج حافظان جنگل‌ها، مديران سست عنصر و ناکارآمد ملي و استاني سازمان جنگل‌ها،مراتع وآبخيزداري را بر کنار کنيد که در ادامه اين متن آمده است؛
ضمن آرزوي قبولي طاعات و عبادات در ماه تزکيه و رهايي از اسارت شيطان نفس همان‌گونه که احيانا مستحضريد اين روزها باوجود شرايط سخت اقتصادي و فشار مضاعف بر معيشت طبقات مستضف جامعه اسلامي  در کمال ناباوري شاهد اخراج هزاران نفر از ضعيف‌ترين زحمت‌کشان اين ديار آکنده از فقر سبز، کارگران زحمت‌کش و محروم حفاظت از جنگل‌هاي شمال (شرکت‌هاي نکا چوب، صنايع چوب و کاغذ و شرکت چوب فريم ساري) هستيم.

انسان‌هاي مومن و شريفي که بسياري از آنها نيمي از عمرشان را در راه خدکت صادقانه به نظام مقدس جمهوري اسلامي سپري کرده‌اند به علت بي‌تدبيري و زياده‌خواهي مديران اين حوزه، به يک‌باره در استانه بيکارشدن از کار قرار گرفتند و ظاهرا قرار است جمع شدن سفره محقر اين بخش مظلوم کارگري به نام دولت تدبير و اميد نوشته شود.
 

بنده با دلايل مستند توصيه مي‌کنم ارزش برکناري رئيس و مديران ناتوان و فرسوده سازمان مراتع و جنگل‌داري کشور ضروري‌تر، مناسب‌تر و به مراتب تاثيرگزارتر از قطع شريان حياتي زندگي حداقلي کارگران اين حوزه است.

در ادامه از شما که از سابقه طولاني در مجاهدت و ولايت‌مداري در نظام مقدس جمهوري اسلامي برخورداريد مي‌پرسيم که آيا طرح تنفس ?? ساله جنگل که با بررسي‌هاي عميق کارشناسي اساتيد و متخصصان برجسته کشور و حمايت دلسوزانه مقام معظم رهبري در برنامه ششم توسعه(ماده ??) گنجانده شد، دستاويزي شود براي تسويه حساب با ولي نعمتان نظام مقدس جمهوري اسلامي؟ آيا فکر مي‌کنيد رهبري معظم انقلاب که ولايتش متاثر از پيامبري است که بر دستان پينه بسته کارگران بوسه مي‌زند، موافق با اخراج کارگران بوده و ادامه حضور بي‌تدبيران ناشايست در عرصه مديريت جنگل‌ها و مراتع کشور هستند.

از شما مي‌پرسيم که به نظرتان تاوان حضور عناصر يقه سفيد و رانت‌خوار در نابودي بخش وسيعي از عرصه جنگل‌هاي شمال را بايد کارگران حوزه جنگل‌داري پرداخت کنند ‌يا به جاي اخراج اين اقشار که حيات و ممات‌شان به جنگل وابسته است، متوليان امور که در خوش‌بينانه‌ترين حالت بي‌کفايتي‌شان موجب نابودي جنگل شده است بايد مورد عتاب و استنطاق قرار گيرند؟ که بدون ترديد بايد مقصران اين حوزه که در سال‌هاي اخير هزاران هکتار از جنگل را به بهانه احيا پاک‌تراش کردند در حالي‌که کمترين نظارت بر احياي آن وجود نداشت و فريادهاي تظلم‌خواهي جنگل از زبان روستانشينان حاشيه جنگل‌ها هم به جايي نمي‌رسيد را به‌منظور بررسي سوابق و محاکمه در اختيار دستگاه قضايي قرار داد؛ به يقين اگر مديران مربوطه به وظايف شان عمل مي‌کردند امروز نياز به تنفس ?? ساله نبود.

جناب آقاي وزير شما خوب مي‌دانيد جنگل داراي دو کارکرد اساسي محيط زيستي و اقتصادي در ساختار طبيعت دارد که حتما مي‌پذيريم ظرفيت‌هاي اقتصادي جنگل بايد هزينه کارکرد زيست‌محيطي جنگل را تامين کند؛ کما اينکه اين روش دربسياري از کشورهاي دنيا مرسوم است.

 چه دردآور است که براي حل بحران‌هايي نظير تامين کاغذ کشور و بسياري مصارف ديگر، دستگاه مديريت امروز کشور ژست ظفرمندانه مي‌گيرد که از همان کشورها با ارزي که به‌سختي تامين مي‌شود چوب وارد کشور کند و تازه آن را به حساب خردمندي خود مي‌گزارد.

برادر بزرگوار! اگر به شيوه درست و علمي با جنگل برخورد مي‌کرديد و در واگذاري‌ها و نظارت بر تکاليف مجريان طرح وظايف قانوني خود را انجام مي‌داديد، نه تنها امروز شاهد بيکاري و نااميدي کارگران اين عرصه نبوديم بلکه شاهد تحقق منويات مقام مقام معظم رهبري بوديم که در جمع مردم شريف استان در سال???? در شهرستان چالوس فرمودند:استاني که جنگل و دريا دارد در اين مناطق فقر معنا ندارد!
 

جناب اقاي وزير، از نظر بنده به عنوان يک شهروند مازندراني که مدتي در حوزه اجرايي در خدمت مردم اين ديار بودم، نگاه شما به استان مازندران درحوزه کشاورزي، جنگل‌داري و آبخيزداري يک نگاه کاملا منفعلانه بوده و باوجود اينکه بخشي از زنجيره غذايي کشور مديون زحمات کشاورزان استان مازندران است، بي‌توجهي جنابعالي به اين قشر محروم تعجب و تاسف همه دلسوزان نظام و متخصصان اين عرصه را برانگيخته است.
 

آيا نبايد از خود بپرسيد چرا هزاران هکتار از جنگل‌هاي بي‌نظير شمشادي که شهرت و اهميت جهاني دارند، نابود شده و چيزي ازآن باقي نمانده است و شما حتي يک بار هم بطور جدي به اين امر مهم ورود پيدا نکرديد؟ حتي رئيس جنگل‌داري در پايين‌ترين سطح ‌موضوع مذکور را در کارگروه کشاورزي استان طرح موضوع نکرده است؟
 

جناب آقاي وزير! رئيس سازمان جنگل‌ها و مراتع وزارت‌خانه تحت امر شما از موفقيت اجراي طرح تنفس جنگل صحبت مي‌کند و هر جا که از مطالبات بحق کارگران و مجريان اين طرح مواجه مي‌شود از اجراي ماده ??برنامه ششم توسعه و نظر مطاع مقام معظم رهبري که در ابتداي نامه به ان اشاره شد سخن مي‌گويد و بي‌توجهي خود به موضوع کارگران جنگل را به پاي نظام مي‌نويسد؛ چرا اجازه مي‌دهيد که حقوق کارگران ضايع شود؟ چرا با توجه به تخصيص اعتبار ??? ميليون دلاري صندوق توسعه ملي براي اجراي طرح‌هاي جنگل به فوريت نسبت به پرداخت حق و حقوق کارگران اقدام و زمينه برگشت به کار کارگران مهيا نمي‌شود.

مطمئن باشيد آه و نفرين کارگران و خانواده‌هاي دردمند ايشان بهترين مستوجب بالاترين مجازات‌ها نزد خداوند سبحان است.

همرسانی: این مطلب را به دوستان خود برسانید
ارسال نظر
CAPTCHA
مشاهد نظرات
آخرین اخبار