شناسه خبر: 3110
2 خرداد 1398
http://www.mazandrooz.ir/http://www.mazandrooz.ir/news/id,3110/افزایش-۲۵-درصدی-تولید-هلو-در-مازندران.html

افزایش ۲۵ درصدی تولید هلو در مازندران

مدیر باغبانی جهاد کشاورزی مازندران گفت: پیش بینی می‌شود ۱۰۰ هزار تن هلو امسال در مازندران تولید شود که در مقایسه با پارسال ۲۵ درصد افزایش خواهد داشت.

افزایش ۲۵ درصدی تولید هلو در مازندران

حسن مولایی مدیر باغبانی جهاد کشاورزی مازندران در گفتگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ساری ،  با بیان اینکه پیش بینی می‌شود ۱۰۰ هزار تن هلو امسال در مازندران تولید شود که در مقایسه با پارسال ۲۵ درصد افزایش خواهد داشت، گفت: ارزش این میزان هلو برداشت شده حدود ۲۵۰ میلیون تومان است.

وی با بیان اینکه تاکنون ۳ درصد هلو در باغ‌های مازندران برداشت شده است، افزود: ۴ هزار و ۸۰۰ هکتار از زمین‌های مازندران به باغ هلو اختصاص دارد.

مولایی با بیان اینکه ۴ هزار و ۵۰۰ هکتار از باغ‌های مازندران به کشت ارقام زودرس هلو اختصاص دارد، گفت: قیمت هر کیلوگرم هلو زودرس ۸ هزار تومان است.

مدیر باغبانی جهاد کشاورزی مازندران با بیان اینکه شهر‌ستان‌های نکا، میاندورود، ساری و بهشهر بیشترین تولید هلو پیش رس را در مازندران دارند، افزود: هلو ۶۰ روزه، داوودی و اسپرین کرست یا خردادی از ارقام هلو پیش رس کشت شده در مازندران هستند.

وی به برداشت ۴۰ درصدی رقم پیش رس هلو داوودی و کرست در شرق مازندران اشاره کرد و گفت: برداشت هلو داوودی و کرست که از اواخر اردیبهشت آغاز شده بود، تا اوایل مرداد ماه ادامه دارد.

مولایی با بیان اینکه برداشت شلیل اواخر خرداد ماه در مازندران آغاز می‌شود، افزود: پیش بینی می‌شود ۱۲۰ هزار تن شلیل از ۵ هزار و ۵۰۰ هکتار از باغ‌های مازندران برداشت شود.

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی مازندران افزود: ۲۷ هزار هکتار از باغ‌های مازندران امسال به کشت گونه‌های سردسیری از جمله میوه‌های هسته دار، مانند شلیل و هلو اختصاص یافت.

همرسانی: این مطلب را به دوستان خود برسانید
ارسال نظر
CAPTCHA
مشاهد نظرات
آخرین اخبار