شناسه خبر: 298
4 بهمن 1396
http://www.mazandrooz.ir/http://www.mazandrooz.ir/news/id,298/زنگ-حماسه-ششم-بهمن-در-مدارس-آمل-به-صدا-درآمد.html

زنگ حماسه ششم بهمن در مدارس آمل به صدا درآمد


همزمان با بزرگداشت حماسه اسلامی تاریخی ششم بهمن سال 60 آمل ، زنگ حماسه و مقاومت روز چهارشنبه در مدارس مازندران نواخته شد.

زنگ حماسه ششم بهمن در مدارس آمل به صدا درآمد

 

 

به گزارش مازند روز و به نقل از ایرنا : مراسم نمادین زنگ حماسه و مقاومت در هنرستان فنی ' 40 شهید ' آمل به یاد شهدای حماسه ششم بهمن سال 60 برگزار شد.
مدیرکل آموزش و پرورش مازندران در این مراسم با تجلیل از مقام شامخ 40 شهید حماسه مردمی ششم بهمن سال 60 آمل گفت: این حماسه که با جانفشانی های مردم در حفظ انقلاب شکل گرفت برای همیشه در تاریخ ماندگار خواهد ماند.
سیدعلی قاسمی افزود : حماسه ششم بهمن آمل ، همانند دیگر حماسه آفرینی های مردم هوشیار ایران ، نشان از شعور ، آگاهی و حضور ملت در صحنه های حساس انقلاب دارد که شکوه و عزت وآبادانی را برای مردم و کشور به ارمغان می آورد.
وی ادامه داد : حماسه ششم بهمن سال 60 مردم آمل یک رخداد مهم تاریخی و ماندگار در تاریخ انقلاب اسلامی و سرمایه ای بزرگ برای همه ماست.
مدیرکل آموزش وپرورش مازندران با بیان اینکه نظام جمهوری اسلامی ایران ، یک حکومت بر آمده از اندیشه های ناب اسلامی و فرهنگ والای ایرانی است ، گفت : درسی که از حماسه ششم بهمن آمل می توان به عنوان یک الگوی عملی ترویج داد ، وفاداری به نظام مقدس جمهورس اسلامی با وجود ناملایمتی ها و سختی ها در مسیر آن است.
امام جمعه آمل هم در این مراسم گفت : امروز خاطره ششم بهمن سال 60 آمل را در حالی گرامی می داریم که گام های بلندمان در عرصه توسعه مدیون انسان های وارسته ای است که خاطره حضور شکوهمندشان چراغی فرا روی آینده ای روشن است.
حجت الاسلام سیدجلیل مرتضوی افزود : حماسه بزرگ و تاریخی مردم آمل آنقدر عظمت داشت که حضرت امام خمینی (ره) بنیانگذار نظام مقدس جمهوری اسلامی در وصیت نامه سیاسی و الهی خود از این حماسه یاد کردند .
وی ادامه داد : امروز اقتدار و عزت ایران اسلامی در سایه خون شهدا و فداکاری و ایثار مردم است و مردم آمل با ایمان و بصیرت و با فداکاری و ایثار نقشه شوم دشمنان را که قصد تصرف و اشغال این شهر را داشتند نقش بر آب کردند و پاسخ دندان شکنی به دشمنان دادند .
در سحرگاه ششم بهمن سال 1360 گروهی از منافقان از جنگل های آمل به این شهر حمله کردند که مردم این شهرستان با ایستادگی در مقابل آنان در چند ساعت این توطئه را ناکام گذاشتند.
در این حماسه مردمی در مجموع 70 نفر شهید و 120 تن هم مجروح شدند.

همرسانی: این مطلب را به دوستان خود برسانید
ارسال نظر
CAPTCHA
مشاهد نظرات
آخرین اخبار