شناسه خبر: 2913
24 ارديبهشت 1398
http://www.mazandrooz.ir/http://www.mazandrooz.ir/news/id,2913/تحریم-صادرات-فلزات-توسط-آمریکا-بازار-را-به-نفع-مصرف‌کنندگان-تحت-تاثیر-قرار-می‌دهد.html
محمدحسین فرهنگی:

تحریم صادرات فلزات توسط آمریکا بازار را به نفع مصرف‌کنندگان تحت تاثیر قرار می‌دهد

عضو کمیسیون صنایع مجلس گفت: اگر دولت بتواند با یک برنامه‌ریزی هوشمندانه پیش برود می‌تواند از اعمال تحریم‌های صنایع فلزی بهترین استفاده را ببرد. محدودیت عرضه‌ی فلزات به خارج از کشور می‌تواند بازار را در داخل کشور به نفع مصرف‌کنندگان تحت تاثیر قرار دهد.

تحریم صادرات فلزات توسط آمریکا بازار را به نفع مصرف‌کنندگان تحت تاثیر قرار می‌دهد

محمدحسین فرهنگی عضو کمیسیون صنایع مجلس در گفت‌وگو با سراج24 درباره‌ی میزان موفقیت تحریم‌های اخیر آمریکا علیه ایران در بخش صنایع فلزی گفت: بخش عمده‌ی موفقیت‌آمیز بودن یا نبودن تحریم‌های آمریکا علیه ما به خودمان برمی‌گردد. عملکرد مسئولین اجرایی در بخش‌های مختلف است که تحریم‌های آمریکا را علیه ما موفق یا ناموفق جلوه می‌دهد. اگر تا امروز به فرموده‌های رهبر معظم انقلاب عمل می‌شد و خودکفایی در عرصه‌های گوناگون به صورت جدی دنبال می‌شد دشمنی دشمنان با اعمال این دست از تحریم‌ها به نتیجه نمی‌رسید و بی‌اثر بود.

وی افزود: وقتی در زمینه‌های گوناگون دست از استعداد داخلی برمی‌داریم و بیش از حد به خارج از مرزهایمان وابسته می‌شویم، این امکان را به دشمنان می‌دهیم که هر طور تمایل دارند با ما رفتار کنند و علی رغم رفتار محترمانه‌ای که با آن‌ها داریم به واکنش‌های خصمانه علیه‌مان بپردازند.

عضو کمیسیون صنایع مجلس اظهار داشت: تحریم‌های ایالات متحده‌ی آمریکا علیه کشورمان ناقض کلیه‌ی قوانین بین‌المللی است و از روی زورگویی و بی‌عدالتی اعمال می‌شود. در دنیایی که یک طرف قصد دارد شما را با زور مجبور به اطاعت کند، باید با ابزار زور به مقابله با او رفت و با دوری از وابستگی به آن‌ها و با تکیه بر توان‌مندی‌های داخلی، اثر دشمنی‌ها را در زمینه‌ی اقتصاد و صنعت خنثی کرد.

وی تاکید داشت: رهبر انقلاب همیشه بر این موضوع اشاره داشته و دارند اما آن‌چه توسط دستگاه اجرایی کشور شنیده نشد همین توصیه‌های دلسوزانه وکارگشا بود.

عضو کمیسیون صنایع مجلس در خصوص وضعیت بازار فلزات پس از اعمال تحریم‌های آمریکا بیان کرد: دشمن برنامه‌ریزی دقیقی در حوزه‌ی صنعت و تحریم صنایع فلزی دارد. آن‌ها قصد دارند با یک برنامه‌ی از پیش تعیین شده، اتفاقاتی که در بازار خودرو روی داد، در صنعت فلزات هم اتفاق بیفتد. طبق اطلاعاتی که به ما رسید متوجه شدیم دشمنان در صنعت خودرو جریانی را در داخل کشور جهت ایجاد آشفتگی در بازار این صنعت به کار گرفته بودند که دستگاه‌های اطلاعاتی از آن مطلع شدند و با آن‌ها مقابله کردند.

وی در ادامه تصریح کرد: اگر دولت بتواند با یک برنامه‌ریزی هوشمندانه پیش برود می‌تواند از اعمال این تحریم بهترین استفاده را ببرد. محدودیت عرضه‌ی فلزات به خارج از کشور می‌تواند بازار را در داخل کشور به نفع مصرف‌کنندگان تحت تاثیر قرار دهد.

عضو کمیسیون صنایع مجلس با اشاره به لزوم مقابله‌ی جدی دولت با اقدامات آمریکا تاکید داشت: ما در مجلس برای مقابله با این اقدامات آمریکا کمیسیونی را تشکیل دادیم و امور حقوقی و قانونی آن را انجام داده‌ایم. مجلس در زمینه‌ی مقابله با آمریکا به خوبی پیش رفته است. نکته‌ی مهم در برخورد با این دست از اقدامات دشمنانه این است که عمده‌ی مقابله با این رفتارها اجرایی است و دولت باید با استفاده از ستاد اقتصاد مقاومتی و کلیه‌‎ی امکاناتی که در دست دارد به مقابله‌ی عملی با اقدامات دشمن برود نه این‌که صرفا جلساتی تشریفاتی و نمادین برگزار کند.

فرهنگی در پایان خاطر نشان کرد: آمریکایی‌ها همه‌ی توان خود را برای از پا در آوردن نظام به کار گرفته‌اند و دیگر راه جدیدی نیست که برای دشمنی علیه ما استفاده نکرده باشند. آینده‌ی این دشمنی به بن‌بست خواهد رسید و ما می‌توانیم با مدیریت کارآمد، پیروز این میدان باشیم.

همرسانی: این مطلب را به دوستان خود برسانید
ارسال نظر
CAPTCHA
مشاهد نظرات
آخرین اخبار