شناسه خبر: 2900
23 ارديبهشت 1398
http://www.mazandrooz.ir/http://www.mazandrooz.ir/news/id,2900/تبلیغ-فروش-فلزیاب‌های-تصویری-در-فضای-مجازی-و-اظهارات-مسؤولان.html

تبلیغ فروش فلزیاب‌های تصویری در فضای مجازی و اظهارات مسؤولان

در حالی مسؤولان استان بر غیرقانونی بودن تبلیغات فلزیاب‌های تصویری خبر می‌دهند که گرداندگان این کانال تلگرامی با ارسال پیامک اعلام موجودیت می‌کنند.

تبلیغ فروش فلزیاب‌های تصویری در فضای مجازی و اظهارات مسؤولان

به گزارش مازندروز به نقل از خبرگزاری فارس، پیامکی با عنوان فروش فلزیاب تصویری و معرفی یک کانال تلگرامی امروز به برخی از مخاطبان در استان ارسال شده است.


موضوع این پیامک و با توجه به تبعات آن برای میراث فرهنگی به صورت ویژه توسط خبرنگار فارس پیگیری شد.


عباس زارع معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران در پاسخ به این سؤوال که آیا از این دست تبلیغات مجاز است و افراد می‌توانند در فضای مجازی یا رسانه‌ای نسبت به انتشار این نوع مطالب اقدام کنند، اظهار کرد: نامه‌ای در ارتباط با غیرمجاز بودن این نوع تبلیغات دریافت کرده‌ایم.


وی با اعلام اینکه در تبلیغات محیطی اجازه این نوع فعالیت‌ها را نمی‌دهیم، افزود: در ویژه نامه‌های تبلیغاتی ممنوع است و در استان مازندران این موارد دیده نشده است.


موضوع از طریق فرمانده یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران پیگیری شده است که محمدرضا کردان در پاسخ به پیگیری‌های خبرنگار فارس، اظهار کرد: فروش و تبلیغات فلزیاب ممنوع بوده و قانون‌گذار مجازاتی سنگینی برای آن تعیین کرده است.


وی خاطر نشان کرد: مواردی اگر مشاهده شود به صورت جدی رصد و برای رسیدگی به مرکز اعلام می‌شود.


فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی و گردشگری استان مازندران خاطر نشان کرد: اگر موارد تبلیغی در کانال‌های تلگرامی باشد توسط پلیس فتا پیگیری می‌شود و با افراد متخلف برخورد می‌شود.

همرسانی: این مطلب را به دوستان خود برسانید
ارسال نظر
CAPTCHA
مشاهد نظرات
آخرین اخبار