شناسه خبر: 2891
22 ارديبهشت 1398
http://www.mazandrooz.ir/http://www.mazandrooz.ir/news/id,2891/تفسیر-سلحشوران-حرم-در-محفل-شاعرانه-«حماسه-غریب».html

تفسیر سلحشوران حرم در محفل شاعرانه «حماسه غریب»

عصر شعر و خاطره «حماسه غریب» در حوزه هنری مازندران برگزار شد.

تفسیر سلحشوران حرم در محفل شاعرانه «حماسه غریب»

به گزارش مازندروز به نقل از خبرگزاری فارس، شنبه شب با حضور تعدادی از شاعران استان، ویژه برنامه‌ای به یاد مدافعان حرم و شهدای حماسه‌ساز خان‌طومان در حوزه هنری مازندران برگزار شد.

در ابتدای این نشست سینا دلشادی رئیس حوزه هنری مازندران با بیان اینکه سال گذشته پیشنهاد تولید اثر هنری مکتوب با محوریت حماسه و شهدای خان‌طومان را  با برخی نهادها مطرح کردیم اظهار کرد: بنابه دلایلی سال گذشته اقدامی صورت نپذیرفت و امسال هم بنابه درخواست خانواده‌های معظم شهدای مدافع حرم، هزینه ویژه برنامه اردیبهشت مقاومت مازندران (به مناسبت سالگرد حماسه خان‌طومان) به سیل‌زدگان استان اختصاص یافت. اگرچه  چنین حرکتی ستودنی است ولی این از مسؤولیت و وظیفه مسؤولان استان در  قبال شهدای مدافع حرم  به‌ویژه شهدای خان‌طومان کم نمی‌کند.

علی فردی از دیگر مهمانان عصر شعر و خاطره «حماسه غریب» که خود از جانبازان جوان و بازماندگان واقعه خان طومان بوده، به روایت خاطراتی از آن رخداد و رشادت‌های رزمندگان مدافع حرم  و سیر معنوی آنان در عرصه نبرد حق علیه باطل پرداخت.

درادامه این نشست شاعران حاضر در برنامه به خوانش اشعاری با موضوع شهدای مدافع حرم و حماسه خان‌طومان پرداختند.

محفل شعر و خاطره «حماسه غریب» از سری برنامه‌های واحد آفرینش‌های ادبی حوزه هنری مازندران بوده است که با موضوع شهدای مدافع حرم و حماسه خان‌طومان به مناسبت سالگرد این رخداد برگزار شد.

همرسانی: این مطلب را به دوستان خود برسانید
ارسال نظر
CAPTCHA
مشاهد نظرات
آخرین اخبار