شناسه خبر: 2890
22 ارديبهشت 1398
http://www.mazandrooz.ir/http://www.mazandrooz.ir/news/id,2890/فضایی-برای-بستر-معیشتی-اسکله‌داران-در-نظر-گرفته-شود.html

فضایی برای بستر معیشتی اسکله‌داران در نظر گرفته شود

رئیس شورای شهر بابلسر با بیان اینکه موافق بحث سامان‌دهی اسکله‌داران هستیم ولی این سامان‌دهی باید با برنامه باشد، گفت: بهتر است مسؤولان شهرستانی و استانی ابتدا مکان مناسبی را برای معیشت این افراد در نظر بگیرند.

فضایی برای بستر معیشتی اسکله‌داران در نظر گرفته شود

به گزارش مازندروز به نقل از خبرگزاری فارس، مخاطبان این رسانه با ثبت سوژه‌ای با عنوان « بیرون کردن اسکله‌داران از ملک خود در بابل‌رود بابلسر» خواستار پیگیری خبرنگاران فارس در این زمینه شدند، آنان در توضیح این سوژه عنوان کردند؛

 گروهی از کسبه شهر بابلسر بیش از 20 سال است که نان سفره خانواده‌هایشان از حضورشان در حاشیه رودخانه تامین می‌شود و اکثرا عمر خود را در این مسیر گذرانده‌اند.

تمام افراد حاضر در این جمع سال‌ها است به این کار مشغول هستند که اجاره بها حضور خود در حاشیه رودخانه را به شرکت آب منطقه‌ای استان مازندران پرداخت کرده‌اند.

در سرشماری انجام شده حدود 4 هزار نفر مستقیم و غیرمستقیم از این طریق امرار معاش می‌کنند، حال بعضی از مسؤولان شهر بابلسر برای جمع‌آوری این اسکله‌ها از حاشیه بابل‌رود به‌صورت ناعادلانه و بدون در نظر گرفتن آینده این مردان زحمت‌کش و خانواده‌هایشان در نخستین روز ماه مبارک رمضان برق منطقه را قطع کردند و دستور تخلیه ملک خود اسکله‌داران را صادر کردند.

رئیس شورای اسلامی شهرستان بابلسر در این‌باره در گفت‌وگو با فارس، اظهار کرد: طی جلسه شورای حفظ حقوق بیت‌المال که برگزار شد و با توجه به اهمیت بحث آزادسازی بستر رودخانه‌ها برق این مناطق قطع و دستور تخلیه آنان از سوی دادستانی صادر شده است.

محجوب پروین با تأکید بر ضرورت بحث آزادسازی بستر رودخانه‌ها و سواحل استان، خاطرنشان کرد: اما در کنار این موضوع مهم نباید افرادی که از 20 سال گذشته در این منطقه کسب و کار راه انداختند را نباید نادیده گرفت و بعد از گذشت این‌ سال‌ها نمی‌توانند به دنبال شغل باشند.

وی اضافه کرد: همچنین باید در ارتباط با ساماندهی لنج‌های صیادی و موج‌شکنی که موجب ورود آب رودخانه به دریا می‌شود نیز تصمیمات جدی گرفته شود.

رئیس شورای شهر بابلسر با بیان اینکه موافق بحث سامان‌دهی اسکله‌داران هستیم ولی این سامان‌دهی باید با برنامه باشد، تصریح کرد: بهتر است مسؤولان شهرستانی و استانی ابتدا مکان مناسبی را برای معیشت این افراد در نظر بگیرند و همه مسوولان نیز در این زمینه همکاری کنند نه اینکه این افراد بعد از سال‌ها آواره کوچه و پس کوچه شوند و همه مسوولان استانی و شهرستانی پای کار بیایند.

محجوب پروین یادآور شد: درست است بستر رودخانه باید آزادسازی شود ولی باید فضایی برای بستر معیشتی اسکله‌داران در نظر گرفته شود.

وی خاطرنشان کرد: ادارات دولتی و بخش‌های خصوصی که در بستر رودخانه بابلسر جایگاه دارند مانند کشتی پانیک نیز باید در این زمینه پیش‌گام باشند.

به گزارش فارس، این سوژه با عنوان «بیرون کردن اسکله‌داران از ملک خود در بابل‌رود بابلسر» در سامانه فارس من به ثبت رسیده و خبرنگار خبرگزاری فارس این مساله را پیگیری کرده است.

همرسانی: این مطلب را به دوستان خود برسانید
ارسال نظر
CAPTCHA
مشاهد نظرات
آخرین اخبار