شناسه خبر: 2485
26 فروردين 1398
http://www.mazandrooz.ir/http://www.mazandrooz.ir/news/id,2485/تالاب‌های-مازندران-میزبان-هزاران-مهاجر-بهاری-در-فصل-جوجه‌آوری.html

تالاب‌های مازندران میزبان هزاران مهاجر بهاری در فصل جوجه‌آوری

مسؤول حیات‌وحش اداره کل حفاظت محیط زیست مازندران گفت: فصل جابه‌جایی پرندگان عبوری، ورود و خروج نهایی پرندگان زمستان‌گذران و ورود پرندگان مهاجر بهاره برای جوجه‌آوری است.

تالاب‌های مازندران میزبان هزاران مهاجر بهاری در فصل جوجه‌آوری

کوروس ربیعی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان ساری با اشاره به اینکه درحال حاضر فصل جابه‌جایی پرندگان عبوری، ورود و خروج نهایی پرندگان زمستان‌گذران و ورود پرندگان مهاجر بهاره برای جوجه‌آوری است، اظهار کرد: چلچله‌ها، زنبورخورها، سبزه‌قباها، پرستوهای دریایی، سسک‌های تالابی، حواصیل ارغوانی و بوتیمار به‌عنوان جوجه آوران وارد طبیعت استان مازندران می‌شوند.

مسؤول حیات‌وحش اداره کل حفاظت محیط زیست مازندران اضافه کرد: همچنین جمعیت کمی از قوها، فلامینگو و مرغابی‌های را مشاهده می‌کنیم که به‌تدریج تا 10 اردیبهشت از تالاب‌های استان خارج می‌شوند.

ربیعی بیان کرد: پرندگان مهاجران عبوری  نیز گروه‌هایی هستند که از فضای مازندران در مسیر مبدا و مقصد به‌عنوان توقف‌گاه برای تجدید قبا استفاده می‌کنند که تا اردیبهشت ماه در تالاب‌ها حضور دارند.

وی با اشاره به کاهش تعداد پرندگان مهاجر در استان مازندران، تصریح کرد: جابه‌جایی پرندگان تابع عوامل آب و هوا و شرایط تالابی و محیط است.

مسؤول حیات‌وحش اداره کل حفاظت محیط زیست مازندران اظهار کرد: باتوجه به اینکه پرندگان بهاره و تابستان‌گذران نیاز به مکانی برای تغذیه و پناه دارند که امن بوده و دارای شرایط جوجه‌آوری باشد.

ربیعی در پایان خاطرنشان کرد: بهار، فصل آشیانه‌سازی و جوجه‌آوری است  باتوجه به اینکه بیش از 20 گونه پرنده وابسته به تالاب در محیط‌های تالابی جوجه‌آوری می‌کنند افرادی که وارد طبیعت مازندران می‌شوند نباید ناامنی ایجاد کنند.

همرسانی: این مطلب را به دوستان خود برسانید
ارسال نظر
CAPTCHA
مشاهد نظرات
آخرین اخبار