شناسه خبر: 2465
27 فروردين 1398
http://www.mazandrooz.ir/http://www.mazandrooz.ir/news/id,2465/پنج-برابر-شدن-تسهیلات-پرداختی-به-واحدهای-فناور-و-استارتاپ-ها.html

پنج برابر شدن تسهیلات پرداختی به واحدهای فناور و استارتاپ ها

 رئیس پارک علم و فناوری مازندران گفت: پرداخت تسهیلات به واحدهای فناور و استارتاپ های تحت پوشش پارک در سال 98 به 5 برابر رسیده است.

پنج برابر شدن تسهیلات پرداختی به واحدهای فناور و استارتاپ ها

علی معتمدزادگان در نشست با واحدهای فناور مازندران با اظهار اینکه پرداخت تسهیلات به واحدهای فناور و استارتاپ های تحت پوشش پارک در سال 98 به 5 برابر رسیده است،گفت: با توجه به نوسانات قیمت ارز و مشکلات اقتصادی واحدهای فناورانه و دانش بنیان، پارک علم و فناوری ارائه تسهیلات و حمایت خود از واحدهای تحت پوشش را افزایش داد تا بخشی از این مشکلات را برای آنها کاهش دهد .

وی افزود: سقف پرداخت تسهیلات از اعتبارات داخلی پارک به واحدهای فناورانه و استارت آپ یک میلیارد ریال است که در صورت افزایش سطح تولید و اشتغال در این طرح ها، با معرفی واحدها به نهادهای حمایتی این واحدها می توانند تا سقف 50 میلیارد ریال تسهیلات دریافت کنند .

رئیس پارک علم و فناوری مازندران با بیان اینکه کمبود فضای فیزیکی برای استقرار کسب و کارهای نو و شرکت های دانش بنیان و فناورانه یکی از دغدغه های بزرگ پارک علم و فناوری است، تصریح کرد: در سال 98 برنامه های خوبی برای افزایش فضای فیزیکی پارک در مازندران داریم که شامل خرید ساختمانی چهار طبقه در ساری برای شرکت های فناورانه و همچنین دریافت زمین از دانشگاه علوم کشاورزی ساری برای ایجاد پردیس اصلی پارک علم و فناوری می شود .

معتمدزادگان با اشاره به اینکه سال 97 بودجه داخلی پارک علم و فناوری استان مازندران حدود 60 میلیارد ریال بود که امسال به رغم شرایط بد اقتصادی کشور و دولت، رشد قابل توجهی داشته است، گفت: برای توسعه فضای فیزیکی با دانشگاه علوم کشاورزی به تفاهم رسیدیم و 2 و نیم هکتار زمین به ما اختصاص داده شد که طرح جامع آن نیز تصویب و بودجه فاز اول هم دریافت گردید.

وی افزود: پردیس 6 هزار متر مربعی این مکان به زودی کلنگ زنی خواهد شد.

رئیس پارک علم و فناوری مازندران از رشد 101 درصدی اعتبارات پارک مازندران خبر داد و تصریح کرد: نگاه دولت به پارک جدی بوده و گسترش حمایت چه از لحاظ تسهیلاتی و چه از لحاظ ارائه خدمات تولید تا فروش، نشان از این دارد که دولت برای حرکت به سوی اقتصاد فناورانه در حال برداشتن قدم های جدی و مصمم است

 

همرسانی: این مطلب را به دوستان خود برسانید
کلمات کلیدی : تسهیلات , فناوری
ارسال نظر
CAPTCHA
مشاهد نظرات
آخرین اخبار