شناسه خبر: 2463
27 فروردين 1398
http://www.mazandrooz.ir/http://www.mazandrooz.ir/news/id,2463/800-تن-سیمان-رایگان-به-سیلزدگان-مازندرانی-تحویل-شد.html

800 تن سیمان رایگان به سیلزدگان مازندرانی تحویل شد

ساری - ایرنا - مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مازندران گفت که تاکنون 800 تن سیمان رایگان برای ساخت و مرمت واحدهای مسکونی خسارت دیده از سیل در اختیار سیلزدگان استان قرار گرفت.

800 تن سیمان رایگان به سیلزدگان مازندرانی تحویل شد


محمد خانی نوذری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : بر اساس برنامه ریزی برای مرمت هر واحد مسکونی مطابق با میزان خسارت تا سقف یک تن و برای واحدهای مسکونی تخریبی نیز هشت تن سیمان رایگان به سیلزدگان تحویل می شود.
وی گفت که بر اساس توافق اولیه با بنیاد مستضعفان ، حدود یک هزار تن سیمان رایگان برای مرمت و نوسازی واحدهای مسکونی خسارت دیده از سیل مازندران تحویل خواهد شد.
بر اساس آمارهای رسمی بر اثر سیل و سیلاب اخیر به 6 هزار و 501 واحد مسکونی در مازندران خسارت زد که حدود 800 واحد از این تعداد تخریبی است و باید نوسازی شود.
مدیرکل بنیاد مسکن مازندران با اعلام این که تاکنون آوار برداری از 100 واحد مسکونی تخریبی در مناطق سیلزده استان انجام شده است ، گفت که برای بقیه واحدها هم زمانی که سطح آب زیرزمینی فروکش کند ، اقدامات لازم را انجام خواهد شد.
** معرفی 660 سیلزده برای وام تعمیراتی
خانی نوذری تعداد واحدهای مسکونی خسارت دیده نیازمند تعمیر را حدود پنج هزار و 700 واحد اعلام کرد و گفت که تاکنون 660 نفر از مالکان این واحدها برای دریافت تسهیلات 150 میلیون ریالی تعمیراتی به بانک عامل معرفی شدند.
وی اضافه کرد : برای تسریع در پرداخت تسهیلات علاوه بر افزایش تعداد بانک های عامل ، وثیقه سیلزدگان نیز به صورت زنجیره ای انجام می شود.
مدیرکل بنیاد مسکن مازندران گفت : در بخش واحدهای تخریبی مالکان 35 واحد مسکونی با تکمیل پرونده برای دریافت مرحله اول وام ساخت به بانک معرفی شدند که با انعقاد قرارداد این تسهیلات پرداخت خواهد شد.
وی پیش بینی کرد تا کار مرمت واحدهای خسارتی ناشی از سیل تا پایان بهار و بازسازی واحدهای تخریبی نیز با همکاری مالکان پیش از فصل سرما به اتمام برسد.
براثر سیل اواخر اسفندماه 97 و فروردین 98 در مازندران حدود 15 هزار میلیارد ریال به واحدهای مسکونی، بخش کشاورزی و تاسیسات زیربنایی این استان خسارت وارد شد و پنج نفر نیز جان خود را از دست دادند.
این دومین سیل مخرب در مازندران در مدت کمتر از یکسال گذشته است که در این استان رخ داد.
پیشتر در مهرماه 97 سیل حدود 7 هزارمیلیارد ریال به بخش کشاورزی، تاسیسات زیربنایی و واحدهای مسکونی خسارت زد.

 

همرسانی: این مطلب را به دوستان خود برسانید
کلمات کلیدی : سیل زدگان
ارسال نظر
CAPTCHA
مشاهد نظرات
آخرین اخبار