شناسه خبر: 2453
25 فروردين 1398
http://www.mazandrooz.ir/http://www.mazandrooz.ir/news/id,2453/سیل-564-میلیارد-ریال-به-تاسیسات-آب-مازندران-خسارت-زد.html

سیل 564 میلیارد ریال به تاسیسات آب مازندران خسارت زد

 خسارت های ناشی از سیل اخیر به تاسیسات آبرسانی شهری و روستایی مازندران حدود 564 میلیارد ریال اعلام شد.

سیل 564 میلیارد ریال به تاسیسات آب مازندران خسارت زد

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری مازندران میزان خسارت های ناشی از سیل به تاسیسات آبرسانی شهری در این استان را حدود 273 میلیارد ریال اعلام کرد.
به گزارش روابط عمومی شرکت آبفاشهری مازندران، مجید عبداللهی شکستگی 15.3کیلومتر خطوط انتقال آب، 5.6 کیلومتر شبکه توزیع ، از مدار خارج شدن 3 ایستگاه پمپاژ و21 الکترو پمپ و تخریب را از جمله خسارت های سیل بر تاسیسات آبرسانی شهری بیان کرد.
به گفته وی این خسارت ها به تاسیسات آبرسانی در شهرهای سیمرغ، جویبار ، بهنیمر ، بابل، بابلسر، زیراب، پل سفید و آلاشت، ساری، مرزن آباد، بلده نور، بهشهر و خلیل شهر وارد شد.
وی اضافه کرد: برای تامین آب شرب این مناطق روزانه 22 تانکر سیار آبرسان از سوی شرکتهای آبفاشهری و روستایی با ظرفیت 115 هزار لیتر ساماندهی شد و علاوه بر ان بیش از 20 هزار بسته یک لیتری آب بسته بندی شده در شهرهای بابل و بابلسر توزیع شد.
وی بخشی از مشکلات ناشی از آب شرب در برخی شهرها از جمله ساری و بابل را کدورت آب ناشی از ورود آب سیل به داخل شبکه بیان کرد و اظهار داشت: هم اکنون آب شرب در تمام شهرهای این استان برقرار است و مشکلی برای تامین آب وجود ندارد.
مازندران 58 شهر دارد که حدود 600 هزار نفر مشترک آبفای شهری هستند.
*** خسارت 291 میلیارد ریالی سیل بر تاسیسات آبفاروستایی
روابط عمومی آبفاروستایی مازندران میزان خسارت های ناشی از سیل را بر تاسیسات آبفاروستایی این استان حدود 291 میلیارد ریال اعلام کرد.
براساس این گزارش سیل 100کیلومتر خطوط انتقال،11 کیلومتر خطوط شبکه توزیع،3.5 کیلومتر راه دسترسی به شبکه آب را تخریب کرد و 745 نقطه از شبکه انتقال دچار شکستگی شد.
یک هزار و 555 روستا از سه هزار روستا مازندران با 372 هزار و 768 خانوار مشترک تحت پوشش آبفاروستایی هستند و مدیریت آب روستایی سایر روستاها به صورت هیات امنایی با نظارت آبفا روستایی انجام می شود.
در سیل اخیر آب حدود 256 روستا دچار مشکل شد که با اقدام اولیه هم اکنون آب تمام این روستاها وصل شد.
وقوع سیل اواخر اسفند 97 و فروردین 98 در 12 شهرستان مازندران حدودیک هزار و 500میلیارد ریال خسارت بر جای گذاشت که دو سوم این خسارت ها بر تاسیسات زیرساختی و اراضی کشاورزی وارد شد.

همرسانی: این مطلب را به دوستان خود برسانید
ارسال نظر
CAPTCHA
مشاهد نظرات
آخرین اخبار