شناسه خبر: 2451
25 فروردين 1398
http://www.mazandrooz.ir/http://www.mazandrooz.ir/news/id,2451/تغییر-مکان-و-زمان-‌مسابقات-قرآن،-عترت-و-نماز-دانش‌آموزی-مازندران.html

تغییر مکان و زمان ‌مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش‌آموزی مازندران

گروه فعالیت‌های قرآنی ــ رئیس اداره قرآن، عترت و نماز آموزش و پرورش مازندران گفت: مکان و زمان برگزاری مرحله استانی سی و هفتمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش‌آموزان برگزیده این استان ‌تغییر یافت.

تغییر مکان و زمان ‌مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش‌آموزی مازندران

محمود تنها، رئیس اداره قرآن، عترت و نماز آموزش و پرورش مازندران، در گفت‌وگو با ایکنا از مازندران، اظهار کرد: مرحله استانی سی و هفتمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش‌آموزان برگزیده استان مازندران روزهای پنجشنبه و جمعه، ۲۹ و ۳۰ فروردین‌ماه در باشگاه فرهنگیان ساری برگزار می‌شود.
وی افزود: این رقابت‌ها در دو بخش آوایی و پژوهشی از قبیل؛ قرائت تحقیق، ترتیل، حفظ ۵، ۱۰ و ۲۰ جزء، حفظ کل قرآن، اذان، مداحی، تفسیر، نهج‌البلاغه، صحیفه سجادیه و انشای نماز برگزار می‌شود.
تنها افزود: این مسابقات به صورت مشترک با اداره‌کل اوقاف و امور خیریه و آموزش و پرورش استان مازندران برگزار می‌شود.
وی با بیان اینکه مرحله آموزشگاهی در هفته آخر آذر مصادف با هفته قرآن و عترت با شرکت ۲۰۰ هزار نفر برگزار شد، افزود: مرحله شهرستانی نیز در ایام دهه مبارک فجر انجام شد و مرحله نیمه‌نهایی با شرکت ۴ هزار دانش‌آموز به صورت غیرحضوری همزمان با هفته تربیت اسلامی برگزار و مرحله نهایی این مسابقات  با شرکت ۷۰۰ دانش‌آموز برگزار می‌شود.

رئیس اداره قرآن، عترت و نماز آموزش و پرورش مازندران با بیان اینکه از هر رشته برگزیدگان در دو بخش دختران و پسران و مقاطع دوره اول و دوم متوسطه به مسابقات کشوری راه خواهند یافت، اظهار کرد: پیش‌بینی می‌شود از استان مازندران ۱۰۰ نماینده در دو بخش آوایی و پژوهشی در مسابقات کشوری حضور یابند.

همرسانی: این مطلب را به دوستان خود برسانید
ارسال نظر
CAPTCHA
مشاهد نظرات
آخرین اخبار