شناسه خبر: 2450
25 فروردين 1398
http://www.mazandrooz.ir/http://www.mazandrooz.ir/news/id,2450/پرداخت-حقوق-تشويقي-500خانوار-سيلزده-بيمه-روستايي-مازندران.html

پرداخت حقوق تشويقي 500خانوار سيلزده بيمه روستايي مازندران

مدير صندوق بيمه اجتماعي کشاورزان، روستاييان و عشاير مازندران گفت که حقوق تشويقي 500خانوار سيلزده بيمه روستايي فردا يکشنبه بيست و پنجم فروردين به حساب آنان پرداخت مي شود.

پرداخت حقوق تشويقي 500خانوار سيلزده بيمه روستايي مازندران

محمد ابراهيمي روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا با بيان اينکه بر اساس دستور وزير تعاون ،کار و رفاه اجتماعي مقرر شد تا سيلزده هاي داراي بيمه روستايي يک ماه حقوق تشويقي دريافت کنند، افزود: حقوق فروردين سال جاري نيز به حساب تمامي مستمري بگيران استان 2 روز قبل پرداخت شده است.
طبق آخرين بررسي و ارزيابي هاي صورت گرفته بارش شديد باران و برف در 2 مرحله از 26 اسفند 97 تا دوم فروردين امسال و همچنين بارش شديد در 12فروردين، طغيان رودخانه ها و جاري شدن سيل و سيلاب را در پي داشته که سبب شد 6هزارو 340 واحد مسکوني و 91 هزار هکتار از باغها و زمين هاي زراعي بخش هاي مرکزي و شرق مازندران دچار خسارت شديد شوند.
وي با بيان اينکه حدود چهار هزار خانوار از جمعيت روستايي استان عضو صندوق بيمه اجتماعي هستند،اضافه کرد :اگرچه کارشناسان اين صندوق با دقت کامل وضعيت مستمر بگيراني که در سيل اخير دچار خسارت شده اند، شناسايي کردند اما اگر مستمر بگير در اثر سيل دچار خسارت منزل مسکوني و يا زمين کشاوري شده است ،اعلام کند.
وي توضيح داد : از آنجايي که مبلغ حقوق مستمربگيران صندوق بيمه اجتماعي استان مازندران در مقايسه با ارزش زمين کشاورزي آنها بسيار اندک است ، سعي شد تا اين تشويقي به بيشتر مستمربگيران برسد.
ابراهيمي بيشترين مستمربگيران بيمه روستايي سيلزده را در شهرستان هاي سيمرغ و سوادکوه اعلام کرد.
وي گفت که اين صندوق همچنين با هدف احقاق حقوق اعضاي صندوق ، پيگير اجراي ماده 8 قانون بيمه روستائيان مبني بر پرداخت حق بيمه ‏آن دسته از اعضاي صندوق توسط دولت است که دچار حوادث غير مترقبه مي شوند.
بر اساس آمارهاي رسمي حدود 400 هزار نفر از جمعيت روستايي استان مازندران مشمول عضويت در صندوق بيمه اجتماعي هستند.
مازندران حدود سه ميليون و 300 هزار نفر جمعيت دارد که 45 درصد آنها روستايي هستند.

همرسانی: این مطلب را به دوستان خود برسانید
ارسال نظر
CAPTCHA
مشاهد نظرات
آخرین اخبار