شناسه خبر: 2427
23 فروردين 1398
http://www.mazandrooz.ir/http://www.mazandrooz.ir/news/id,2427/حضور-استاندار-مازندران-با-لباس-سپاه-در-جلسه-شورای-اداری.html
جلسه شورای اداری استان در سپاه برگزار شد

حضور استاندار مازندران با لباس سپاه در جلسه شورای اداری

استاندار مازندران و اعضای شورای اداری استان به‌مناسبت روز پاسدار با پوشیدن لباس سپاه در سپاه کربلای مازندران حضور پیدا کردند.

حضور استاندار مازندران با لباس سپاه در جلسه شورای اداری

به گزارش مازندروز به نقل از خبرگزاری فارس، احمد حسین‌زادگان، استاندار مازندران و اعضای شورای اداری استان به‌مناسبت روز پاسدار با پوشیدن لباس سپاه در سپاه کربلای مازندران حضور پیدا کردند.

در این دیدار حسین‌ محمدرضایی جانشین سپاه کربلای مازندران اظهار کرد: ما دشمنان بزرگ داریم، دشمنانی که مثل همیشه باهم متحدند و انسجام در جبهه دشمن روزبه‌روز بیشتر می‌شود، این خاصیت جبهه کفر است.

وی افزود: دشمنان بالاخره اتحادشان را بیشتر می‌کنند تا کمر نظام و انقلاب اسلامی را بشکنند، ما باید در اتحاد داشتن به همین شکل رفتار کنیم، اگر در گذشته تا به امروز نتیجه گرفتیم و انقلاب به 40 سالگی  خودش رسید به خاطر همین اتحاد و انسجام بود، اگر در جنگ یا در عرصه‌های دیگر موفق شدیم و دشمن را ناکام گذاشتیم به‌‌دلیل همین بود.

جانشین سپاه کربلای مازندران با بیان اینکه دشمن امروز از دست ما عصبانی است و به‌شدت هم عصبانی است و از روی همین عصبانیت آمده سپاه پاسداران را در لیست گروهک تروریستی قرار داد، خاطرنشان کرد: این ناشی از کینه آنهاست و ما همچنین در این مسیر با اتحاد حرکت کنیم وقتی در قرآن خدا می‌فرماید واعتصموا به حبل‌الله جمیعا و لاتفرقوا یعنی می‌خواهد که تفرقه را کنار بگذاریم.

این مسؤول بیان کرد: اگر می‌خواهیم رشد کنیم اگر دنبال پیشرفت و توسعه هستیم و اگر انقلاب می‌خواهد به اهداف خود برسد چاره ای جز اتحاد و انسجام نداریم و این را باید لحظه به لحظه بیشتر کنیم، بدانیم اگر لحظه‌ای خدایی ناکرده از این صف اتحاد نباشد ما نمی‌توانیم خود را ببخشیم و قطعاً به کام دشمنان خواهد شد و نمی‌توانیم کسی را سرزنش کنیم.

رضایی ادامه داد: من دیدن این صحنه را دوست دارم، در روحیه مردم خیلی تأثیرگذار است، شاید اختلاف سلیقه‌ای باشد در موضوعاتی  اما این اختلاف سلیقه طبیعی است، این اختلاف سلیقه نباید به اختلاف مبنایی منجر شود که حرکت نظام و انقلاب را کند، بالاخره ما همه خواهان پیشرفت نظام و انقلاب هستیم و تابه‌حال همه پیشرفت‌ها را مدیون انقلاب هستیم، باید انقلاب اسلامی مسیر نورانی خودش را طی کرده و پیشرفت کند.

وی خاطرنشان کرد: تقدیر و تشکر می‌کنم از همه که زحمت کشیدند و حامل پیام تشکر فرمانده سپاه کربلا هم هستیم، ایشان در مأموریت هستند و خیلی دوست داشتند در این جلسه باشند، خسته نباشید عرض کنم خدمت استاندار و معاونان و مدیران  که در سیل پای کار آمدند، به‌عنوان  یک شهروند از جنابعالی تشکر می‌کنم.

جانشین سپاه کربلای مازندران بیان کرد: سپاه همچنان در خدمت‌تان است چرا که جزو اولین گروه‌های سازمانی بود که در دل حادثه سیل حضور پیدا کرد همچنان هم پای کار هستیم، این ظرفتیی که مجموعه سپاه و بسیج و گروه‌های جهادی دارد متعلق به نظام و مملکت است، ما از کمک به مردم و خدمت به مردم دریغ نمی‌کنیم، مردم با مشکلاتی مواجه هستند نیازمند کمک هستند.

این مسؤول یادآور شد: همچنان سپاه اعلام آمادگی می‌کند در بازسازی خانه‌ها و لایروبی رودخانه‌ها، مسیل‌ها که یک ضرورت است، استاندار سهم و قدر ما در این کمک مشخص کند تا شرایط نامناسب مردم را بهبود پیدا کند تا مردم در یک شرایط ایده‌الی قرار بگیرد.

* فلسفه انقلاب و تشکیل جمهوری اسلامی برای تمدن  اسلامی و احیای آن است

در ادامه مسؤول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه کربلای مازندران نیز اظهار کرد: ماه شعبان منسوب به پیامبر اکرم(ص) است و حضرت فرمودند اگر کسی یک روز در ماه شعبان روزه بگیرد بهشت بر او لازم است، مناسبت‌هایی که در این ایام واقع شده، ولادت حضرت اباعبدالله(ع) که این روز را روز پاسدار نام گذاشتند، ولادت پرچمدار  و علمدار نهضت کربلا حضرت عباس ولادت  پرچمدار پیام رسان کربلا حضرت سجاد و ولادت جوان رعنا و رشید و شهید کربلا حضرت علی‌اکبر و ولادت حضرت ولی عصر اروحناه له فداه که شب نیمه شعبان بوده و به شب قدر تعبیر شده است.

حجت‌الاسلام یدالله غلامی افزود: از این فرصت‌های گرانبهایی که خداوند برای ما قرار داده انشاءالله بهره ببریم و مهم‌ترین آن خدمت به مردم و نظام است و از همین جهت باید خسته نباشید عرضم کنم خدمت استاندار و شما عزیزان در حادثه سیل پایان سال گذشته و اوایل سال جدید اتفاق افتاد.

 مسؤول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه کربلای مازندران ادامه داد: الحمدالله با همدلی و همکاری و حضور در صحنه همه کسانی که می‌توانستند اثرگذار باشند، آلام مردم را کمتر کنند، انشاءالله با این همدلی‌ها و هماهنگی‌ها و تدبیر درست به انجام برسد.

این مسؤول اضافه کرد: تقدیر و تشکر از اینکه این ایام افتخار دادید با لباس سبز پاسداری باشید، مستحضرید که به‌واسطه یک اقدام احمقانه که دشمن انجام داد وضعیت به این شکل در آمده از دیروز که شاهد صحنه مجلس و دولت و دانشگاه و مردم هستیم، یقیناً دشمن فکر نمی‌کرد این اتفاق بیفتد.

غلامی بیان کرد: مقابله ما با آمریکا یا آمریکا با ایران  هیچ فرقی هم نمی‌کند اول یا آخر، محتوایی و ماهوی است، لذا به سادگی قابل حل نیست، ماهیت امریکا کفر و الحادی است و ماهیت انقلاب و نظام، توحیدی است؛ نظام کفر و الحاد و نظام توحیدی نمی‌توانند کنار هم قرار بگیرند.

وی افزود: مبنای تقابل و تضاد ما با امریکا این است، ما حاکمیت‌مان دینی است، انقلاب توحیدی و امریکا با اصل حاکمیت ما مخالف است، لذا با هر وسیله‌ای می‌توانست یا می‌تواند در این 40 سال برای براندازی کار کرد، تضاد آنها با ما سطحی نیست و عمیق است؛ هدف امریکا براندازی نظام است، با راه‌اندازی جنگ و تحریم و کودتا و جنگ روانی و هر طوری که می‌توانست در این 40 سال وارد شد اما شکست خورد، هزینه‌هایی را بر ما تحمیل کرد، این طور نیست بگوییم هزینه ندادیم، در این شکست‌ها دشمن هرجا پیروزی موقتی نصیبش شد، جایی بود که ما اشکال پیدا کردیم.

مسؤول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه کربلای مازندران بیان کرد: آمریکا نخواست مردم در 22 بهمن شرکت کنند، برای همین قضیه برجام و تحریم را عمل کرد اما با توجه به آمار مردم 14 درصد بیشتر از سال قبل جشن پیروزی انقلاب را جشن گرفتند.

این مسؤول با بیان اینکه تضاد ما با آمریکا قائل به شخص و حزب نیست، افزود: به اینکه این شخص بد یا خوب است یا این حزب بد یا خوب است در طی این 40 سال هرکسی آمد هر حزبی آمد، همین آش و همین کاسه شد ولی دشمن اقتضائات را در نظر می‌گیرد و یک وقت با پنبه سر می‌برد، یک وقت هم با چاقوکشی؛ یک‌بار اوباما با پنبه می‌خواست سر ببرد امروز هم ترامپ آمد با این وضع.

غلامی ادامه داد: این را بگویم  چنانچه ربطی هم به موضوع خاصی هم ندارد که بگوییم این موضوع را حل کردیم پس الان اختلافات ما با امریکا حل شد، در مسئله هسته‌ای آمدیم، امضا کردند، چرا حل نشد؟ بعد گفتند موشکی، یعنی اگر آن را هم کنار بگذاریم حل نمی‌شود و همان بلایی که سر لیبی و قذافی آمد، حالا هم گیر دادند به سپاه، آیا آنها با سپاه بد هستند، در این قصه دشمن به دنبال چیست؟ دشمن به‌دنبال این است که جامعه ما را ببرد به سمت و سویی که بگوید اگر سپاه نباشد مشکل شما حل می‌شود، قبلاً می‌گفتند هسته‌ای و بعد شد موشکی الان هم شد سپاه.

وی با بیان اینکه دعوای ما با امریکا سر تضاد دو تمدن است تمدن اومانیستی و تمدن اسلامی، خاطرنشان کرد: فلسفه انقلاب و تشکیل جمهوری اسلامی برای تمدن  اسلامی و احیای آن است و در گام دوم انقلاب که پیام مالک اشتری رهبری است، که شبیه عهدنامه مالک اشتر می‌ماند همان عهدنامه‌ای که در منشور حکومت‌داری سازمان ملل ثبت شده، آمریکا دیگر آن آمریکایی که هر کاری می‌خواست انجام بدهد، نیست.

مسؤول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه کربلای مازندران افزود: امریکا مثل یک شیر بی‌یال و بی‌دم و پیر است، ابر قدرت نشانه دارد نشانه افول این ابرقدرت بعد از 11 سپتامبر که نتوانست ائتلاف‌سازی کند، مشخص است، در همین آخرین صحنه ورشو، آمریکا قدرت حل و فصل مناقشات بین‌المللی را از دست داده است، در دو دهه گذشته نگاه کنید امریکا نمی‌تواند روسیه را مهار کند، نتوانست ما را مهار کند.

این مسؤول ادامه داد: دشمن در دهه اول دست به براندازی می‌زند در دهه دوم تغییر ساختار نظام و در دهه سوم به بهانه هسته‌ای مهار جمهوری اسلامی، آیا جمهوری اسلامی مهار شد؟ در حال حاضر 20 تریلیون  دلار آمریکا بدهکار است از جیب دنیا دارد، برای ابرقدرتی خودش خرج می‌کند.

غلامی بیان کرد: ما با استقامت و با روحیه عاشورایی به فضل خدا که می‌بایست کلی برای وحدت خرج می‌کردیم، مصادف شدن با حادثه سیل یکپارچگی و همدلی اتفاق افتاد، این دیوانه انتظار آن را نداشت این وحدت به‌وجود بیاید، همان طور که رئیس جمهوری گفت آمریکا فکر کرد بین مردم و مسؤولان اختلاف می‌افتد اما این طور نشد.

وی افزود: این اقدام آمریکا می‌توانست خطرناک باشد در عرصه‌های داخلی و بین‌المللی انشاءالله با دیپلماسی فعال بگویند اگر ما می‌گوییم مرگ بر آمریکا یعنی همین سران آمریکا که چیزی نمی‌فهمند و نیروی رسمی و نظامی یک کشور را تروریست می‌خواند.

مسؤول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه کربلای مازندران اضافه کرد: آمریکا در خیلج فارس ناو کشتی دارد نیروهای ما هم در خلیج فارس هستند پس با توجه به اینکه امریکا آنها را تروریست خواند باید به ناوهای آنها حمله کرد، روحیه استکبارستیزی، دشمن‌ستیزی و پایبندی به مکتب امام و رهبری مستحکم‌تر شود و به امید آنکه این نظام و انقلاب را به امام زمان(عج) تحویل دهیم و بتوانیم بگوییم وظیفه‌مان را انجام دادیم و مدیون شهدا نشدیم.

* کاش ما هم سپاهی باشیم

در ادامه استاندار مازندران نیز با تشکر از میزبانی پذیرایی و پذیرش خوب سپاه اظهار کرد: امروز با جمعی از عزیزان که کار نمادین و روبنایی است و زیربنایی به یک چهارچوب منتسب هستیم ولی به‌واسطه احمقانه‌ترین تصمیم سیاسی که توسط رئیس جمهور آمریکا گرفته شد، این وحدت و همدلی در کشور ایجاد شد و این از الطاف و عنایت خداست.

 احمد حسین‌زادگان افزود: امروز به چند دلیل خدمت‌تان رسیدیم هم مصادف شده یا روز پاسدار و اعیاد شعبانیه و روز جانباز، در گذشته روز پاسدار، مراسم رژه داشتیم و مسابقاتی در سطح شهر شاهد بودیم و بیشتر این روز به چشم می‌آمد، کم‌کم از این مراسمات خارج شدیم و امروز به این بهانه آمدیم اولاً به دوستان سپاهی تبریک عرض می‌کنم، اگرچه هر روز روز پاسدار است تأسی از امام حسین(ع) و مکتب عاشورا این روز به‌درستی رو پاسدار اعلام کردند، ماهم وظیفه خودمان می‌دانیم برای عرض تبریک آمدیم.

استاندار مازندران افزود: دلیل دوم، تقدیر و تشکر از زحمات سپاه در حادثه سیل بود، همه اعضای سپاه و بسیج و گروه‌های جهادی به‌نوعی تمرین وحدت و همدلی بود که به نمایش گذاشتند، وظیفه بود باید می‌آمدیم، در مناسبت‌ها و جلسات مختلف از زحمات سپاه سعی کردیم، تقدیر و تشکر کنیم.

این مسؤول اضافه کرد: دلیل سوم حضور، تصمیم احمقانه که شاید سابقه نداشته که کشوری، یک نهاد حاکمیتی کشور دیگری را متهم به تروریستی بودن کند، جزو عجایب دولت ترامپ است، با توجه به اینکه سیاست و تاریخ خواندم کشوری بیاید به نهاد حاکمیت کشوری دیگر اتهام تروریستی بزند این هدیه خاص برای رژیم جعلی اسرائیل بود.

حسین‌زادگان ادامه داد: این رژیم متعهد استراتژیک امریکاست و حتی برای آن هم هدیه‌ای خوبی نبود، نتیجه‌اش برای نتانیاهو چون اثرات یک اقدام زمانی برای انتخاب می‌کنیم جزو الفبای سیاست است که چقدر این تصمیم عوارض و بازخورد مثبتی دارد.

وی یادآور شد: تحلیل و عدم شناخت جمهوری اسلامی ایران، مردم و مکتب آن در طول این 40 سال علی رغم همه محرومیت‌ها و تحریم‌ها براساس یک ایدئولوژی و یک رهبری و مردم استثنایی که به‌فرموده امام راحل مردم ما از مردم عصر رسول‌الله(ص) بهترند، آمریکا در همه زمینه‌های مختلف شکست خورد، آن‌هم به نظر من یک نکته کلیدی است به این دلیل که آمریکا مردم ایران را نشناخت و یا نخواست بشناسد.

استاندار مازندران گفت: راه‌های براندازی نرم و سخت را رفتند و در آنها شکست خورد آن‌هم برمی‌گردد به رهبری مقتدرانه و هوشیارانه توطئه‌های را به‌درستی تشخیص دادند و خنثی شدند با حمایت مردم هرچند که مردم  تحریم می‌شوند از اوضاع اقتصادی ناراضی هستند، توطئه‌ها شکست خورد، مردم برای کلیت حاکمیت خون و عمر و سرمایه شان را دادند اما برروی اعتقادات انقلاب و نظام معامله نمی‌کنند، آخرش در همین 22 بهمن ماه  یا همین حضور ما در اینجا.

این مسؤول با اشاره به حرف‌های جانشین فرماندهی درباره اختلاف سلیقه‌ها، همین اختلاف سلایق با گفتمان کاهش پیدا می‌کند، حوزه‌هایی که ما کمتر به سمتش رفتیم، ما انجمن تقریب مذاهب برای کاهش سلایق مذاهب تشکیل دادیم اما هیچ وقت انجمن کاهش سلایق سیاسی را تشکیل ندادیم و این از اشکالات کار ما بوده است چون مشاهده می‌کنیم برخی اختلافات به اشخاص برمی‌گردد و به افکار مربوط نیست، همه اختلافات برمی‌گردد به اشخاص یک جاهایی کوتاهی کردیم و از قبل هم در حوزه‌های سیاسی و اقتصادی و اجتماعی آسیب دیده‌ایم.

حسین‌زادگان ادامه داد: با این وجود ترامپ همه آنها را در یک روز به ما هدیه کرد و اینکه خدا دشمن را از احمق‌ها قرار داد، نزدیک روز پاسدار این کار را کرد می‌توانست یک ماه قبل یا بعد این تصمیم را بگیرد با یک بهانه‌ای حداقل؛ اما در ایام سیل که مردم حضور مهربانانه سپاه را دیدیدند نظامی که برای مردم تا کمر خم می‌شود، سپاهی که با لباس گل آلود در کنار مردم است وقتی آنها به چنین نهادی که ریشه در مردم ریشه در تاریخ و انقلاب دارد می‌آیند این چنین تصمیمی می‌گیرند.

وی افزود: مهم پاسدار بودن از ارزش‌ها و انقلاب  باید باشد، این لباس جز شعائر است و هر کسی بدون این لباس هم در دولت باشد یا در قوه قضائیه پاسدار انقلاب و ارزش‌ها باشد، من این را به فال نیک می‌گیرم.

استاندار مازندران بیان کرد: به جرمی که نظامی می‌خواهد روی پای خودش بایستد این همه کینه و دشمنی چرا؟ جرم این مردم چیست؟ تنبیه این مردم به‌خاطر آزادی و استقلال یا نمی‌خواهند منافع کشورهای دیگر را تأمین کنند، تحریم می‌شوند، نمی‌خواهند پایگاه نظامی کشورهای دیگری باشند، این مردم قطعاً شکست نمی‌خورند اعتقادات دینی و رهبری هوشمند دارند، چرا این نظام نباید روی پای خودش بایستد، چون منافع کشورهای استکباری را از بین می‌برد، منافعی که آنها آن را به منافع ملی تعبیر می‌کنند و منافع ملی یعنی اینکه در چند قاره‌ای که ما با فاصله دارد یک حکومت دست‌نشانده‌اش دچار آسیب می‌شود و منافع آمریکا در خطر می‌افتد، این نظام خطرناک است چون بهار اسلامی را ایجاد می‌کند.

این مسؤول خاطرنشان کرد: آنها در تحلیل دچار اشتباه هستند سپاه هیچ‌وقت با قوه نظامی و موشک انقلاب را صادر نمی‌کند، رهبری فتوا داده بمب هسته‌ای نداریم، ما این تفکر را در دنیا ترویج می‌دهیم که از بمب هسته‌ای خطرناک‌تر است.

حسین‌زادگان ادامه داد: شما با بمب هسته‌ای آدم‌ها را از بین می‌برید شما افکار انقلاب یک حکومت را با تمام سلایق حفظ می‌کند و از مذاهب و گرایش‌های سیاسی  دفاع کرد، این‌ها از بیداری اسلامی می‌ترسند چرا که منافع‌شان در خطر می‌افتد، اصل نظام هدف است حالا چرا سپاه چون بحث خاورمیانه جدید را مطرح کردند.

وی افزود: در عراق سپاه نگذاشت عراق سقوط کند، خواستند در عراق حکومت دست‌نشانده تشکیل دهند اما مردم به کسانی که به ایران نزدیک بودند، انتخاب کردند، آنها شبانه به عراق می‌روند ما روزانه با عراق رفت و آمد می‌کنیم، چون مردم عراق دیدند سپاه برای آنها شهید شد.

استاندار مازندران ادامه داد: چندین تریلیون دلار برای داعش در سوریه خرج کردند اما توسط رهبری و نظام که ابزارش توسط سپاه بود، شکست خوردند برای همین سپاه باید تحریم شود، امسال سال خوبی است، سال رونق است، با توجه به خرابی سیل، اما این آب باعث شد سال پرآبی داشته باشیم.

این مسؤول افزود: سپاه در سیل در کنار مردم بود کلیپ‌هایی در فضای مجازی دیده‌ام که یکی اعتراف می‌کرد ما با سپاه بد بودیم، حالا بر اساس سلایق سیاسی، اما الان می‌گویند اشتباه کردیم تا دیروز استاندار  و فرماندار و مدیران دولتی با سپاه روی یک میز نمی‌نشستند اما الان ما لباس آنها را می‌پوشیم و سپاه هم لباس خدمت پوشید و کار دولت را انجام می‌دهد.

حسین‌زادگان با بیان اینکه این اتفاق نتیجه اش وحدت است، عنوان کرد: سال‌های گذشته دنبال مقصر می‌گشتیم اما ترامپ باعث شد تا بهم نزدیکتر شویم. ما حتما در کنار سپاه هستیم اگر قابل باشیم ماهم می‌گوییم کاش ما هم سپاهی باشیم. ان شاء الله از حالت نمادین خارج شده و دلها بهم نزدیک شود، حکومت‌ها بعضا یک دشمن خارجی فرضی درست میکنند تا در کشور وحدت ایجاد شود ترامپ برای ما این کار را کرد، انشاء‌الله امسال سال رونق تولید و رونق وحدت برای کشور باشد.

همرسانی: این مطلب را به دوستان خود برسانید
ارسال نظر
CAPTCHA
مشاهد نظرات
آخرین اخبار