شناسه خبر: 2396
24 فروردين 1398
http://www.mazandrooz.ir/http://www.mazandrooz.ir/news/id,2396/ضرورت-انتقال-پیام‌های-قرآن-به-کودکان-و-نوجوانان-از-طریق-انیمیشن‌های-جذاب.html

ضرورت انتقال پیام‌های قرآن به کودکان و نوجوانان از طریق انیمیشن‌های جذاب

یک بازیگر سینما و تلویزیون گفت: کودکان و نوجوانان علاقه زیادی به تماشای انیمیشن دارند و یقیناً به نمایش درآوردن داستان‌های قرآنی در قالب انیمیشن، می‌تواند برایشان جذاب باشد.

ضرورت انتقال پیام‌های قرآن به کودکان و نوجوانان از طریق انیمیشن‌های جذاب


داریوش فرهنگ بازیگر سینما و تلویزیون در گفت‌وگو با ستاد خبری سی‌وششمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم با بیان اینکه برگزاری مسابقات بین‌المللی قرآن کریم با حضور قاریان سایر کشورها در ایران نشان دهنده اهمیت و توجه مسئولان کشورمان به مقوله قرآن کریم است، گفت: یقیناً برگزاری مسابقات بین‌المللی قرآن کریم در ایران، نشان می‌دهد که چقدر به مقوله قرآن کریم در کشورمان توجه می شود و استعدادهای زیادی دراین حوزه داریم که باید آنان را به مرحله شکوفایی برسانیم.

وی افزود: قرآن کریم، کتابی الهی و آسمانی است و یقیناً این کتاب مقدس، اثرات زیادی بر روی جوانان و نوجوانان می‌گذارد اما به شرطی که بتوانیم از روش‌های مختلف و به روز، بتوانیم پیام‌های قرآنی را در میان آنها ترویج دهیم.

فرهنگ در ادامه اضافه کرد: کودکان و نوجوانان علاقه زیادی به تماشای انیمیشن دارند و یقیناً به نمایش در آوردن داستان‌های قرآنی در قالب انیمیشن، می‌تواند برایشان جذاب باشد و از این طریق می‌توان فرهنگ قرآنی را در میان این رده‌های سنی که موثر هم هستند، ترویج داد و توانست آنها با نسبت به پیام‌ها و دستورات الهی آگاه‌تر کرد.

وی با اشاره به اینکه برای انتقال پیام‌های قرآنی باید از روش‌های مختلف بهره برد، تأکید کرد: داستانی‌های قرآنی جذاب و شیرین هستند و پیاده‌سازی آنها در قالب انیمیشن، باعث می‌شود که نوجوانان و کودکان با داستان‌های قرآنی آشناتر شوند.

بازیگر سریال «پنج کیلومتر تا بهشت» در ادامه ابراز داشت: فیلم‌های قرآنی و دینی تأثیرات معنوی زیادی بر روی آحاد جامعه دارد و مردم علاقه زیادی به دین این فیلم‌ها دارند چرا که از آن پند و اندرزی می‌گیرند و از آنجایی که فیلم‌های قرآنی برگرفته از واقعیت هستند باید با ظرافت خاص تولید شوند تاروی مخاطب تأثیر زیادی بگذارند.

فرهنگ در پایان با اشاره به اینکه کتاب قرآن کریم، کتابی است که برای هدایت بشر توسط جبرئیل به پیامبراکرم(ص) نازل شده است، گفت: پیامبراکرم(ص) بعنوان پیام خدا، معجزه‌ای به نام قرآن کریم را در میان امت خود به یادگار گذاشت تا نسل‌های بعدی با الگو قرار دادن روش‌های قرآنی، بتوانند راه خوشختی در زندگی را بیابند.

 

همرسانی: این مطلب را به دوستان خود برسانید
کلمات کلیدی : قرآن , انیمیشن
ارسال نظر
CAPTCHA
مشاهد نظرات
آخرین اخبار