شناسه خبر: 238
27 دی 1396
http://www.mazandrooz.ir/http://www.mazandrooz.ir/news/id,238/کوهنوردی-در-دماوند-با-مجوز-گردشگری-امکان‌پذیر-است.html
معاون عمرانی استاندار مازندران

کوهنوردی در دماوند با مجوز گردشگری امکان‌پذیر است

 معاون عمرانی استاندار مازندران گفت: حضور در ارتفاع بالای ۱۷۰۰ متر منوط به اجازه گردشگری و برگزاری هرگونه مانور در ارتفاع بالای ۲۰۰۰ متر ممنوع است.

 کوهنوردی در دماوند با مجوز گردشگری امکان‌پذیر است

به گزارش سایت خبری مازندروز به نقل از روابط عمومی استانداری مازندران، علی نبیان در جلسه کارگروه مدیریت و حفاظت از قله دماوند بر ضرورت مدیریت جامع و تعامل همه دستگاه‌های مسئول تأکید کرد و اظهار داشت: در گام نخست؛ باید چشم‌انداز و استراتژی مدیریت جامع قله دماوند تعریف شود.

وی با بیان اینکه همه دستگاه‌های متولی مکلف به اجرای تصمیمات اتخاذشده از سوی کارگروه هستند، افزود: ساخت‌وسازهای غیرمجاز در این منطقه باید متوقف شود و همه دستگاه‌ها در حوزه کاری خود باید پاسخگو باشند.

نبیان بر ضرورت آموزش گردشگران و طبیعت‌گردان غیرحرفه‌ای به‌منظور جلوگیری از بروز آسیب‌های احتمالی برای آنان تأکید کرد و افزود: در خصوص جمع‌آوری صحیح زباله نیز آموزش‌های لازم ارائه شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مازندران، با اشاره به اینکه در مدیریت و حفاظت از قله دماوند از مشارکت جوامع محلی باید بیش از پیش بهره‌گیری شود، تصریح کرد: طبیعت اکولوژیکی و چرخه طبیعت روستایی باید صیانت شود.

نبیان بر مسدودن کردن مسیرهای اضافی ایجادشده در منطقه تأکید کرد و افزود: در تجدید نظر طرح‌های هادی منطقه جهت ممانعت از ساخت‌وسازهای غیرمجاز دقت عمل صورت گیرد.

معاون استاندار مازندران با اشاره به اینکه اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان، طرح جامع طبیعت‌گردی منطقه را تهیه کند، گفت: حضور در ارتفاع بالای 1700 متر منوط به اجازه گردشگری و برگزاری هرگونه مانور در ارتفاع بالای 2000 متر ممنوع است.

همرسانی: این مطلب را به دوستان خود برسانید
ارسال نظر
CAPTCHA
مشاهد نظرات
آخرین اخبار