شناسه خبر: 237
27 دی 1396
http://www.mazandrooz.ir/http://www.mazandrooz.ir/news/id,237/زمین‌خواری-۸۷۲-میلیاردی-در-مازندران-کشف-شد.html

زمین‌خواری ۸۷۲ میلیاردی در مازندران کشف شد

 فرمانده انتظامی مازندران از کشف ۸۷۲ میلیارد ریالی زمین خواری‌ها و رفع تصرف اراضی ملی و جنگلی در سطح استان خبر داد.  فرمانده انتظامی مازندران از کشف ۸۷۲ میلیارد ریالی زمین خواری‌ها و رفع تصرف اراضی ملی و جنگلی در سطح استان خبر داد.

 زمین‌خواری ۸۷۲ میلیاردی در مازندران کشف شد

به گزارش سایت خبری مازندروز به نقل از خبرگزاری تسنیم ، به نقل از مرکز اطلاع رسانی پلیس مازندران، سردار سید محمود میرفیضی اظهار داشت: در اجرای طرح‌های مقابله ای با زمین‌خواری و رفع تصرف منابع طبیعی از چنگ سودجویان، پیگیری این موضوع به فرماندهان انتظامی شهرستان‌های تابعه استان ابلاغ شد.

وی با اشاره به افزایش 11 درصدی کشف و رفع تصرف اراضی ملی و جنگلی از چنگ زمین‌خواران در 9 ماهه امسال در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، افزود: 31 فقره پرونده زمین‌خواری در استان در سال جاری تشکیل و اقدامات قضایی برای رفع تصرف آن از سوی پلیس آگاهی و فرماندهان انتظامی شهرستان‌ها انجام شد.

فرمانده انتظامی مازندران، افزود: در اجرای این طرح‌ها با هماهنگی قضایی و همکاری ماموران حفاظت منابع طبیعی استان و شهرستان‌ها از ابتدای امسال تا پایان آذرماه، 676 هزار متر مربع از اراضی ملی و جنگلی که توسط افراد سودجو و فرصت طلب تصرف شده بود، شناسایی و آزادسازی شد.

میرفیضی، ارزش ریالی اراضی تصرف شده را بیش از 872 میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: 39 متهم به زمین‌خواری و تصرف اراضی ملی و جنگلی شناسایی و دستگیر شدند.

وی، تعدی به منابع طبیعی را نابودکردن به سرمایه ملی کشور و بیت المال به ویژه سرمایه‌های نسل آینده کشور دانست و گفت: زمین‌خواران بدون در نظر گرفتن حقوق عامه مردم در بهره‌مندی از نعمت‌های خدادادی با هدف رسیدن به سودهای کلان اقدام به تصرف زمین و منابع طبیعی می‌کنند که برای مقابله با این جرم، همکاری آحاد مردم و همه دستگاه‌ها به ویژه نهادهای نظارتی الزامی است.

همرسانی: این مطلب را به دوستان خود برسانید
ارسال نظر
CAPTCHA
مشاهد نظرات
آخرین اخبار