شناسه خبر: 2341
17 فروردين 1398
http://www.mazandrooz.ir/http://www.mazandrooz.ir/news/id,2341/برنامه‌های-فرهنگی-نهمین-جشنواره-بین-المللی-فیلم-وارش-اعلام-شد.html

برنامه‌های فرهنگی نهمین جشنواره بین المللی فیلم وارش اعلام شد

عباس ابوالحسنی مدیر بخش آیین‌های نهمین جشنواره بین المللی فیلم وارش از نمایش بیش از ۳۰۰ اثر تجسمی در گالری‌های استان مازندران در ایام برگزاری این رویداد خبر داد.

برنامه‌های فرهنگی نهمین جشنواره بین المللی فیلم وارش اعلام شد

به گزارش مازندروز به نقل از روابط عمومی نهمین جشنواره بین المللی فیلم وارش، عباس ابوالحسنی مدیر این بخش از جشنواره با اشاره به برنامه‌ها و رویکردهای این دوره بیان کرد: جشنواره‌ها معمولا متناسب با رویکرد تخصصی شان، بخش‌های مختلفی را برای پرداخت همه جانبه به موضوع درنظر می‌گیرند. جشنواره بین المللی فیلم وارش با تاکید بر فرهنگ عامه در نهمین دوره خود، بخش فرهنگی را نیز همانند دوره‌های اول جشنواره احیا نموده و به آیین‌ها و آداب و رسوم می‌پردازد. به همین منظور با هدف توجه به هنرمندان مازندران و گسترش فضاهای هنری این بخش در کنار جشنواره خواهد بود.

وی با اشاره به برگزاری نمایشگاه‌های تجسمی در گالری‌های متعدد افزود: در گالری‌های مختلف متناسب با موضوع جشنواره، نمایشگاه‌های نقاشی، خوشنویسی و آثار حجمی برگزار و در روزهای قبل از برگزاری جشنواره افتتاح می‌شود. در مجموع ۵ گالری در سطح شهر و سه گالری در محل برگزاری جشنواره به نمایش بیش از ۳۰۰ اثر تجسمی می‌پردازند.

ابوالحسنی با اشاره به معرفی صنایع دستی استان مازندران در نهمین جشنواره بین المللی فیلم وارش توضیح داد: با تقسیم بندی استان مازندران به چهار بخش غربی، شرقی، مرکزی و دریایی که مربوط به صنعت صید و آبزیان است، صنایع دستی این استان در غرفه‌هایی ویژه معرفی می‌شوند.

وی ادامه داد: همچنین در بخش دیگری در محوطه برگزاری، گلیم بافی، جاجیم بافی و معرفی صنایع چوبی مازندران را در روزهای جشنواره شاهد هستیم.

مدیر بخش آیین‌های جشنواره با اشاره به معرفی موسیقی مقامی مازندران در ایام برگزاری این رویداد عنوان کرد: از ۵ گروه حرفه‌‌ای موسیقی برای حضور در جشنواره دعوت شده و معرفی موسیقی مقامی به شهروندان و مهمانان جشنواره را هم در برنامه قرار دادیم.

وی در پایان از اجرای نمایش‌های محیطی (خیابانی)، صحنه‌‌ای، پرفورمنس و ویدئوآرت‌های مرتبط با موضوعات و سرفصل‌های مورد تاکید در نهمین جشنواره بین المللی فیلم وارش خبر داد.

نهمین جشنواره بین المللی فیلم وارش به دبیری مهدی قربانپور در استان مازندران برگزار می‌شود.

همرسانی: این مطلب را به دوستان خود برسانید
ارسال نظر
CAPTCHA
مشاهد نظرات
آخرین اخبار