شناسه خبر: 2308
14 فروردين 1398
http://www.mazandrooz.ir/http://www.mazandrooz.ir/news/id,2308/کمک-های-مردم-دامغان-برای-سیل-زدگان-شمال-کشور-ارسال-شد.html

کمک های مردم دامغان برای سیل زدگان شمال کشور ارسال شد

فرمانده سپاه ناحیه دامغان گفت: کمک های نقدی و غیر نقدی مردم دامغان به ارزش 500 میلیون ریال به مناطق سیل زده استان های گلستان و مازندران ارسال شد.

کمک های مردم دامغان برای سیل زدگان شمال کشور ارسال شد

سرهنگ محمد خوشقدم روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: 200 میلیون ریال کمک نقدی و 300 میلیون ریال کمک غیرنقدی از جمله آب معدنی، پتو، مواد خوراکی و وسایل گرمایشی به مناطق سیل زده ارسال شد.
خوشقدم گفت: با توجه به بروز سیلاب در شهرستان دامغان نیز نیروهای سپاه و بسیج در این شهرستان از ساعت های اولیه وقوع سیلاب در منطقه سرکویر دامغان حاضر شدند.
وی اظهار داشت: 220 نیروی پاسدار و بسیجی پنج روز در روستاهای حسینان، معلمان، سینگ و دیگر روستاهای منطقه حضور پیدا کردند.
خوشقدم به اقدام های انجام شده در این منطقه اشاره کرد و گفت: ایجاد آرامش، هماهنگی لودر، تخلیه آبگرفتگی های مناطق روستایی، جمع آوری گل و لای، ارسال مواد غذایی و آب آشامیدنی از جمله خدمات سپاه در این مناطق بوده است.
وی افزود: سیلاب ورودی به 30 منزل مسکونی در روستاهای جنوب دامغان با کمک نیروهای جهادی از این منازل خارج شد.
به گفته خوشقدم، سیل بند و خاکریز در روستاهای مهماندوست و نعیم آباد دامغان با هدف پیشگیری از ورود سیلاب به روستا با همکاری ستاد مدیریت بحران شهرستان ایجاد شد.
فرمانده سپاه ناحیه دامغان تصریح کرد: با توجه به شرایط آب و هوایی، نیروهای جهادی، پاسداران و بسیج شهرستان در صورت بروز سیلاب آماده ارائه خدمات هستند.
به گزارش ایرنا، در حال حاضر 30 هزار بسیجی سازمان یافته در قالب 18 قشر و 105 پایگاه بسیج در شهرستان دامغان فعالیت دارند.
این شهرستان در فاصله 115 کیلومتری شرق مرکز استان سمنان بیش از 94 هزار نفر جمعیت دارد.

همرسانی: این مطلب را به دوستان خود برسانید
ارسال نظر
CAPTCHA
مشاهد نظرات
آخرین اخبار