شناسه خبر: 227
26 دی 1396
http://www.mazandrooz.ir/http://www.mazandrooz.ir/news/id,227/اقتدار-یک-مدیر-اصفهانی.html

اقتدار یک مدیر اصفهانی

 انتصاب مهندس محمد اسلامی "اصفهانی"به عنوان استاندار مازندران، اتفاق مبارک و بزرگی بود و می‌تواند مبنایی برای وحدت درمازندران باشد

اقتدار یک مدیر اصفهانی

به خاطر خودمان که از آنچه پیرامون‌مان می گذرد ناخرسندیم و تصور استمرار این روند، شب و روز ما را مشوش می‌کند، بخاطر جوانان پرامید که در هر انتخاباتی تا پاسی از شب به امید بهبود اوضاع، برای رونق صندوق‌ آراء ماندند و بخاطر کاندیداهای مجلس که برای صادق معرفی کردن خود، گوی سبقت از دیگری می‌ربودند و بخاطراعتمادی که به وعده‌های آنها که در انتخابات مجلس و شورای شهر پیروز میدان شدند، داشتیم، نگذاریم درنقطه کور و در توهم "نشدن‌ها" گرفتار بمانیم و ایمان قلبی داشته باشیم استحقاق این استان و مردمان نجیبش، بیش از این است. نباید بگذاریم امید مردم و جوانان به سرابی بدل شود و باید برای علاج دردهای جوانان و جامعه، به بازتولید امید مشغول باشیم. می‌شود و می‌توان با اعتماد به جوانان، استان وکشور را ساخت. باید در مقابل این فضا که کشور را به ناامیدی سوق می دهد، مهربانی‌ها را تقویت کنیم و دوست‌داشتن‌هایمان را غنا بخشیم. هیچکس حق ندارد چون در قدرت است، سلیقه و تمایلاتش را بر مردم و جامعه تحمیل کند. نمایندگان مجلس و اعضای محترم شورای شهر، منتخبان مردم و موظفند بر سر پیمانی که با مردم بستند بمانند.
شوربختانه دیده می‌‍شود گاهی اوقات این منتخبان در تحمیل خواست و تمایلات فردی بر قانون و منافع مردم و مصالح استان گام برمی‌دارند. هیچکس مجاز نیست قدرتی که ازمردم امانت گرفته را ابزاری برای اعمال سلایق شخصی خود علیه منافع عمومی و توقف وظایف قانونی خود کند.

نمیدانم در این سال ها چه به سر و جان این ملک و ملت افتاده است که حلال و حرام با زندگی خیلی‌ها، خداحافظی کرد. برخی در مناسبات سیاسی از مردم می‌خواهند به او اعتماد کنند تا او از اعتبار آنان به دنبال رفاه بیشتر برود و صاحب ویلا، خودروی لوکس و دارایی بیشتر شود.
این سال‌ها اندوه مردم افزون شد که چه کسانی راصاحب قدرت کردند و چرا به خردمندان و فرهیختگان، کم‌تر اتکا داشتند؟! برخی آشکارا رو به تدلیس و دورویی و کم فروشی می آورند و متاسفانه این بلای شوم، در جامعه روندی افزایشی دارد. باید گفت ونوشت شاید نقبی به وجدان‌های خفته ی آنان زد. باید همه را از خطر انحطاط اجتماعی و سرخورگی‌ عمومی آگاه کرد.

 انتصاب مهندس محمد اسلامی "اصفهانی"به عنوان استاندار مازندران، اتفاق مبارک و بزرگی بود و می‌تواند مبنایی برای وحدت درمازندران باشد، چون غالبا درسخنرانی‌ها و مثال زدن‌هایشان در محافل سیاسی، به سبک مدیریت اصفهانی‌ متوسل می‌شدند. در بررسی گفته‌های همه کاندیدا‌های مجلس و شورای شهر و روستا در ادوار مختلف از توسعه و آبادانی و پیشرفت همه جانبه‌ی اصفهانی‌ها به عنوان مدلی از موفقیت، سخن گفته می‌شد و آن را به عنوان مدل و الگویی مناسب از وحدت و مدیریت برای ساختن مازندران، یاد می‌کردند.
به نظر می رسد با توجه به شرایط فوق و حضور یک اصفهانی موفق، در راس مدیریت ارشد استان مازندران،وقت آن رسید که تمام دارندگان قدرت سیاسی و علاقمندان توسعه مازندران، همت خویش را در حمایت از برنامه‌ها و اهداف ایشان در ایجاد یک تحول ساختاری به کار بندیم تا شاید آنچه را که کاندیداها در این سال‌ها، برای جلب نظر مخاطبان به رخ مردم می‌کشیدند تحقق یابد.
توجه به رویکرد و مواضع استاندار اصفهانی مازندران در چگونگی راهبرد توسعه، امیدوار‌کننده است و جا دارد نمایندگان محترم مجلس و متولیان سیاسی و اعضای محترم شورای شهر و روستا در اعتماد به شیوه نظم و نسق امور استان، با ایشان همکاری کنند و از آنجایی که عزم استاندار در باز گرداندن امید و ارزش‌های عمومی و نیز مدیریت توصیه ناپذیر، جزم است، همه‌ی ما باید برای نجات استان کمر همت بندیم و هر کس در هر مقامی اگر برای اصلاح امور و کاستن درد و رنج فرودستان و چالش‌های استان با او همکاری نکند، باید به اطلاع افکار عمومی برسد. مهندس اسلامی نیز محکم از برنامه‌هایش دفاع کند و نگذارد هیچ کس، پست‌های سیاسی را وجه‌المصالحه فتح صندوق‌های رای قرار دهد.
در پایان دونکته را به مهندس اسلامی استاندار مازندران متذکر می‌شوم: نخست اینکه ریشه‌ی حضور افراد ناشی و غیرمتخصص در مناصب مدیریتی و سیاسی، در دخالت‌های نابجا و توصیه‌های ناموجه است. حتی در باور مردم عادی، افراد زیادی در مدیریت‌های سیاسی و اجرایی که استحقاق آنرا داشته باشند قرار ندارند. دست کم از شما توقع داریم اجازه ندهید این فرایند استمرار یابد و درازای خوش‌آمد برخی از نمایندگان و سیاسیون، امید جامعه تباه شود.
دوم اینکه امروز حضور شما به عنوان یک اصفهانی در مدیریت سیاسی مازندران، تغییر گفتمان در حوزه‌های سیاسی،اقتصادی،اجتماعی و نگرش‌های فرهنگی را اجتناب ناپذیر خواهد کرد و نافذیت تصمیم شما، بسیاری از توصیه‌ها و سفارش‌های نابودگر را بی‌رنگ خواهد ساخت. این یک دستاورد بزرگ مدیریتی برای جامعه‌ی سیاست‌زده استان است که نیروهای ستادهای انتخاباتی کاندیداها و یا وابسته بودن به فلان شخصیت سیاسی، در مدیریت تعالی‌بخش شما در مازندران، سهمی نداشته باشند.
حال می‌ماند چشمان ناظر افکار عمومی، استاندار اصفهانی و نمایندگان مجلس و شخصیت‌های سیاسی استان.

همرسانی: این مطلب را به دوستان خود برسانید
کلمات کلیدی :
ارسال نظر
CAPTCHA
مشاهد نظرات
آخرین اخبار