شناسه خبر: 2111
5 فروردين 1398
http://www.mazandrooz.ir/http://www.mazandrooz.ir/news/id,2111/اعلام-آمادگی-آلمان-برای-ارسال-کمک-به-مناطق-سیل-زده-گلستان.html

اعلام آمادگی آلمان برای ارسال کمک به مناطق سیل زده گلستان

سفیر آلمان در ایران، در صفحه توییتر خود ضمن همدردی با سیل زدگان گلستان و مازندران، نسبت به ارسال کمک به مناطق سیل زده اعلام آمادگی کرد.

 اعلام آمادگی آلمان برای ارسال کمک به مناطق سیل زده گلستان

به گزارش سایت مازندروز میشائیل کلور برشتولد سفیر آلمان در ایران در حساب توییتری خود با اشاره به وقوع سیل در استان های گلستان و مازندران نوشت: همدردی ما با همه کسانی است که عزیزان خود و یا خانه هایشان را در سیل گلستان و مازندران از دست داده اند.
به گزارش ایرنا، بارش شدید باران 28 و 29 اسفند ماه 97 در شرق استان گلستان، باعث سر ریز شدن سد گلستان واقع در 15 کیلومتری شرق شهر گنبدکاووس و طغیان رودخانه های گرگان رود، چهل چای، قره سو و اوغان شد.
با آغاز فعالیت سامانه سرد و بارشی اخیر بیش از 300 میلی متر باران در گلستان بارید و ارتفاع برف در مناطق کوهستانی استان به 1.5 متر رسید.
سرریز آب شدهای گلستان 2 و بوستان در مناطق بالادستی، موجب به راه افتادن جریان سیل در رودخانه گرگانرود شد و همه شهرها و روستاهای حاشیه این رودخانه را به دلیل حجم فراوان آب دچار بحران سیل کرد.

 

همرسانی: این مطلب را به دوستان خود برسانید
ارسال نظر
CAPTCHA
مشاهد نظرات
آخرین اخبار