شناسه خبر: 2063
4 فروردين 1398
http://www.mazandrooz.ir/http://www.mazandrooz.ir/news/id,2063/ابراز-همدردی-سفیر-اتریش-با-سیل‌زدگان-شمال-کشور.html

ابراز همدردی سفیر اتریش با سیل‌زدگان شمال کشور

سفیر اتریش در تهران در صفحه اینستاگرام خود ضمن ابراز تاسف و همدردی از وقوع سیل در استان‌های گلستان و مازندران، نوشت: اتریش مصمم تر از پیش روابط و شراکت در حال توسعه خود با ایران جهت افزایش تاب آوری در زمینه امداد و نجات را تعمیق خواهد بخشید.

ابراز همدردی سفیر اتریش با سیل‌زدگان شمال کشور

به گزارش مازندروز به نقل از ایرنا، «استفان شولتز» در صفحه اینستاگرام خود با اشاره به وقوع سیل در استان‌های گلستان و مازندان نوشت: «اینجانب عمیقا از جان باختن و از بین رفتن خانه و دارایی تعداد زیادی از مردم استان‌های گلستان و مازندران و مشقت آنها به دلیل ادامه سیل های موسمی متاثر شدم.
اتریش مصمم تر از پیش روابط و شراکت در حال توسعه خود با ایران جهت افزایش تاب آوری در زمینه امداد و نجات را تعمیق خواهد بخشید.
برای نیروهای امدادی که در ایام نوروز به دور از خانواده های خود هستند آرزوی توان و استقامت فرواران در انجام این کار ارزشمند دارم».
بارش شدید باران 28 و 29 اسفند ماه 97 در شرق استان گلستان، باعث سر ریز شدن سد گلستان واقع در 15 کیلومتری شرق شهر گنبدکاووس و طغیان رودخانه های گرگان رود، چهل چای، قره سو و اوغان شد.
با آغاز فعالیت سامانه سرد و بارشی اخیر بیش از 300 میلی متر باران در گلستان بارید و ارتفاع برف در مناطق کوهستانی استان به 1.5 متر رسید.
سرریز آب شدهای گلستان 2 و بوستان در مناطق بالادستی، موجب به راه افتادن جریان سیل در رودخانه گرگانرود شد و همه شهرها و روستاهای حاشیه این رودخانه را به دلیل حجم فراوان آب دچار بحران سیل کرد.

همرسانی: این مطلب را به دوستان خود برسانید
ارسال نظر
CAPTCHA
مشاهد نظرات
آخرین اخبار