شناسه خبر: 198
25 دی 1396
http://www.mazandrooz.ir/http://www.mazandrooz.ir/news/id,198/افسر-قائم‌شهری-در-بین-جانباختگان-کشتی-سانچی.html
کشتی سانچی به اعماق دریا رفت

افسر قائم‌شهری در بین جانباختگان کشتی سانچی

یکی از جانباختگان کشتی سانچی، میلاد عنایتی افسر سوم و دریانورد جوان قائم‌شهری بود که در این حادثه به رحمت الهی رفته ولی هنوز جسد این مرحوم مانند چند تن دیگر پیدا نشده است.یکی از جانباختگان کشتی سانچی، میلاد عنایتی افسر سوم و دریانورد جوان قائم‌شهری بود که در این حادثه به رحمت الهی رفته ولی هنوز جسد این مرحوم مانند چند تن دیگر پیدا نشده است.

افسر قائم‌شهری در بین جانباختگان کشتی سانچی

به گزارش مازندروز به نقل از خبرگزاری فارس از شهرستان قائم‌شهر، 16 دی‌ماه، نفتکش ایرانی سانچی از عسلویه با هدف تحویل نفت، عازم داسان کره‌جنوبی شد ولی در راه با یک کشتی چینی در سواحل این کشور برخورد کرده و دچار حادثه می‌شود.

بار نفتکش سانچی، نفت فوق سبک با درجه اشتعال بسیار بالا بود که همین محموله سبب آتش‌سوزی سریع کشتی شد و طی آن 30 ایرانی و دو بنگلادشی ناپدید شدند.

بلافاصله بعد از این حادثه جستجوها برای یافتن اجساد و یا زنده‌های احتمالی آغاز شد و بعد از چند روز، اجساد سه ایرانی مفقود شده پیدا شد.

 این جستجوها ادامه داشت تا به امروز که تیم جستجوی بندر شانگ‌های چین، اعلام کرد که کشتی سانچی  کاملاً غرق شده و در صورتی‌ که همه سرنشینان در داخل کشتی باشند همگی کشته شدند.

به دلیل شدت انفجار و انتشار گازهای سمی، در همان نخستین ساعات انفجار پیش‌بینی شد که همه دریانوردان جان باختند ولی با همه امکانات عملیات اطفای حریق و تلاش برای یافتن پیکر دریانوردان و یا زنده‌های احتمالی ادامه دارد.

حجم دود و آتش، کار را برای تکاوران ناممکن کرد و ارتفاع شعله‌های آتش به 900 متر می‌رسید و بعد از هشت روز، کشتی سانچی غرق شد و به اعماق دریا رفت.

هنوز داغ آتش پلاسکو، از دل‌های ما نرفته و سرد نشده بود که آتش سانچی به جانمان رخنه کرد و خانواده‌های زیادی را داغدار کرد.

یکی از جانباختگان کشتی سانچی، میلاد عنایتی افسر سوم و دریانورد جوان قائم‌شهری بود که در این حادثه به رحمت الهی رفته ولی هنوز جسد این مرحوم مانند چندتن دیگر پیدا نشده است.

همرسانی: این مطلب را به دوستان خود برسانید
ارسال نظر
CAPTCHA
مشاهد نظرات
آخرین اخبار