شناسه خبر: 1899
22 اسفند 1397
http://www.mazandrooz.ir/http://www.mazandrooz.ir/news/id,1899/بازدید-زائران-راهیان-نور-مازندران-از-یادمان-شلمچه-و-بیت-المقدس.html
مسئول سازمان اردویی سپاه کربلا مطرح کرد:

بازدید زائران راهیان نور مازندران از یادمان شلمچه و بیت المقدس

مسئول سازمان اردویی سپاه کربلا گفت: زائران راهیان نور استان از یادمان های فتح المبین و بیت المقدس و شلمچه بازدید می کنند.

بازدید زائران راهیان نور مازندران از یادمان شلمچه و بیت المقدس

به گزارش مازندروز به نقل از محمد عباسپور با بیان اینکه از تاریخ دهم تا ۲۰ اسفند ماه اعزام ۳ هزار دانشجوی مازندرانی به اردوی راهیان نور در دستور کار سپاه کربلا قرار داشته، اظهار کرد: امسال نیز همانند سال‌های گذشته برنامه عظیم و معنوی راهیان نور با کمک و همکاری مجموعه سپاه و خارج از آن در حال برگزاری است.

وی با اشاره به اینکه تا تاریخ ۲۱ اسفند حدود ۳ هزار نفر از هم استانی‌های عزیز از محلات مختلف مازندران در اردوگاه شهید جعفرزاده اندیمشک و شهید بلباسی خرمشهر حضور پیدا کرده و در یادمان‌های شهدای خرمشهر شرکت کردند، تصریح کرد: کاروان‌ها در روز اول در اندیمشک مرقد دانیال نبی نماز مغرب و اعشاء را خوانده، در ارودگاه شهید جعفرزاده استقرار یافته و صبح فردا با نگاه معرفی دستاوردهای ۴۰ ساله انقلاب اسلامی بازدیدی از سد عظیم کرخه که یکی ااز دستاوردهای بسیار زیبای انقلاب اسلامی بوده بازدید می‌کنند.

مسئول سازمان اردویی سپاه کربلا مازندران خاطرنشان کرد: بازدید از یادمان فتح المبین و یادمان بیت المقدس که در آن هوا فضای سپاه کربلا توان موشکی خود را به نمایش گذاشته، بازدید از بیمارستان صحرایی امام حسین از برنامه‌های روز دوم و استقرار شب در اردوگاه شهید بلباسی است.

عباسپور در ادامه با بیان اینکه در روز سوم زائران راهیان نور به منطقه عملیاتی والفجر ۸ (اروند کنار) رفته و از یادمان شلمچه، بازدید می‌کنند، افزود: بازدید از مناطق طلائیه، هویزه و بعد حضور در یادمان شهدای هفت تپه از برنامه‌های دستور کار در روز چهارم زائران است.

وی گفت: امسال این کاروان‌ها به صورت تجمعی از یادمان‌ها بازدید کرده و هر کاروان که متشکل از ۳۰ تا ۵۰ اتوبوس بوده در اختیار تیمی متشکل از ۲۰ نفر خادم از جمله مداح و راوی قرار گرفته تا برنامه‌ها به خوبی اجرا شود.

مسئول سازمان اردویی سپاه کربلا مازندران بیان کرد: امسال از ظرفیت مداحان و راویان خوب استان مازندران در اجرای برنامه‌ها استفاده شده و برای اولین بار در نظر گرفتن مهد کودک در اردوی راهیان نور از جمله برنامه‌های سپاه در اردوی راهیان نور است.

عباسپور یادآور شد: یکی از برنامه‌های محوری امسال در تاریخ ۲۸ اسفند میزبانی مازندران در جشنواره رهاورد سرزمین نور بوده که به صورت زنده از شبکه سوم سیما پخش و این برنامه با سخنرانی سردار باقرزاده و شامل آیتم‌های مختلف از جمله تجلیل از خانواده شهدا است.

وی با اشاره به اینکه اعزام خانواده‌های شهدا دفاع مقدس، مدافع حرم به صورت مستقل و منسجم در قالب ۳ اتوبوس در برنامه اردویی راهیان نور از برنامه‌های مهم امسال بوده، گفت: روز اول فروردین اولین سالگرد تدفین دو شهید گمنام را در منطقه هفت تپه در برنامه‌هایی اجرایی خود داریم.

همرسانی: این مطلب را به دوستان خود برسانید
کلمات کلیدی :
ارسال نظر
CAPTCHA
مشاهد نظرات
آخرین اخبار