شناسه خبر: 1896
22 اسفند 1397
http://www.mazandrooz.ir/http://www.mazandrooz.ir/news/id,1896/نصب-دستگاه-دیتالاگر-در-چالوس.html
جهاد کشاورزی

نصب دستگاه دیتالاگر در چالوس

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان چالوس گفت: دومین دستگاه دیتا لاگر مازندران در روستای کریم آباد این شهرستان نصب و راه اندازی شد.

نصب دستگاه دیتالاگر در چالوس

به گزارش مازندروز به نقل از صدا و سیما مرکز مازندران، یزدانقلی خزایی پول با اشاره به برگزاری دو کارگاه آموزشی نصب و بکارگیری این دستگاه برای پیش‌آگاهی و کنترل آفات در شهرستان چالوس افزود: دستگاه دیتا لاگر اطلاعات مربوطه را هر 10 دقیقه به مرکز مخابره می کند. 
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان چالوس به ضرورت کاربرد فناوری‌ های نوین برای پایش عوامل خسارتزا گیاهی و نصب دیتالاگر برای ثبت داده های هواشناسی به صورت ریزاقلیم با هدف تعیین دما، رطوبت و مشخص کردن زمان مناسب کنترل آفات اشاره کرد و گفت: مهمترین گام در مبارزه با آفات و بیماری های گیاهی به پیش آگاهی و نخستین قدم در پیش آگاهی به ثبت داده های هواشناسی برای تعیین زمان وقوع بیماری گیاهی بستگی دارد.
خزایی پول افزود: اطلاع به موقع از زمان مناسب کنترل آفات و بیماری ‌های گیاهی، کاهش مصرف سموم شیمیایی به ویژه در محصولات صادراتی مازندران، کاهش اثرات تخریبی فعالیت‌های کشاورزی در محیط زیست، افزایش کیفیت محصولات تولیدی، دستیابی به امنیت غذایی و تولید محصول سالم برای ارتقا سطح سلامت عمومی از مزایای استفاده از دستگاه دیتالاگر است.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان چالوس گفت: با کمک این دستگاه ها که مجهز به انواع حسگر، پنل خورشیدی، مودم و سایر متعلقات و تحت شبکه است، می توان زمان مناسب سمپاشی علیه آفات و بیماری ها، امکان بارش برف و یخبندان و گرمای شدید هوا را برای آمادگی هر چه بیشتر کشاورزان و کاهش اثرات این حوادث با پیامک به کشاورزان اطلاع رسانی کرد.

 

همرسانی: این مطلب را به دوستان خود برسانید
کلمات کلیدی :
ارسال نظر
CAPTCHA
مشاهد نظرات
آخرین اخبار