شناسه خبر: 1894
22 اسفند 1397
http://www.mazandrooz.ir/http://www.mazandrooz.ir/news/id,1894/نمایشگاه-نقاشی-حمایت-از-کودکان-توان‌خواه-در-مازندران-برپا-شد.html

نمایشگاه نقاشی حمایت از کودکان توان‌خواه در مازندران برپا شد

نخستین نمایشگاه نقاشی و هنرهای دستی کودکان توان‌خواه به میزبانی بابلسر در مازندران برپا شد.

نمایشگاه نقاشی حمایت از کودکان توان‌خواه در مازندران برپا شد

به گزارش مازندروز به نقل از تسنیم از مازندران، کودکان به عنوان یکی از اصلی‌ترین اعضای تکمیل کننده خانواده محسوب می‌شوند و ایجاد زمینه لازم برای رشد و پویایی آنها از اهمیت بالایی برخوردار است.

در میان کودکان جامعه هستند افرادی که از توانمندی کامل ذهنی برخوردار نیستند اما توانایی و استعدادهای نهفته‌ای دارند که با کشف و بروز آن می‌توان مسیر رشد و تکامل آنها را هموار ساخت.

یکی از روش‌های کشف استعدادهای این عزیزان ایجاد بستر مناسب برای بروز خلاقیت‌های فردی بوده که در راستای تحقق آن نهادها و مراکز مهمی دخیل هستند که از جمله آن می‌توان به مراکز توانبخشی اشاره کرد که تلاش زیادی در راستای رشد و تکامل کودکان کم توان ذهنی دارند.

مبین هدایتی فرد مسئول برگزاری نمایشگاه نقاشی در گفت‌وگو با تسنیم اظهار داشت: یکی از راه‌های ایجاد زمینه لازم برای کشف و افزایش مهارت‌های فردی کودکان برپایی نمایشگاه‌های مختلف است.

وی افزود: بعضی از کودکان از سلامت کامل ذهنی برخوردار نیستند ولی این به معنای ناتوانی آنها از حضور در اجتماع و انجام فعالیت‌های اجتماعی نیست.

مسئول برگزاری نمایشگاه ادامه داد: باید بستر را برای آموزش کودکان کم توان فراهم تا پس از سیر مراحل آموزشی آنها را به سمت جامعه و انجام فعالیت‌های اجتماعی سوق داد.

هدایتی‌فرد گفت: مرکز توانبخشی آراد بابلسر برای اولین بار در استان مازندران اقدام به برپایی نمایشگاه نقاشی و هنرهای دستی کودکان توانخواه نموده تا از این طریق زمینه کشف استعدادهای کودکان اوتیسم و سند روم داون فراهم و از سوی دیگر مسیر را برای باورپذیری و حضور این کودکان در جامعه هموار سازد.

وی افزود: این نمایشگاه همه روزه از ساعت 10 صبح لغایت 8 شب تا تاریخ بیست و چهارم اسفندماه امسال در طبقه فوقانی میدان شهدا بابلسر برپا و بازدید برای عموم آزاد است.

همرسانی: این مطلب را به دوستان خود برسانید
کلمات کلیدی :
ارسال نظر
CAPTCHA
مشاهد نظرات
آخرین اخبار