شناسه خبر: 1890
22 اسفند 1397
http://www.mazandrooz.ir/http://www.mazandrooz.ir/news/id,1890/افتتاح-نخستین-بوستان-شهدای-کشور-در-آمل.html
همزمان با هفته بزرگداشت شهدا صورت گرفت؛

افتتاح نخستین بوستان شهدای کشور در آمل

همزمان با هفته بزرگداشت شهدا نخستین بوستان شهدا در سطح کشور در بخش امامزاده عبدالله شهرستان آمل رونمایی و افتتاح شد.

افتتاح نخستین بوستان شهدای کشور در آمل

به گزارش مازندروز به نقل از دفاع‌پرس از ساری، همزمان با هفته منابع طبیعی و هفته بزرگداشت شهدا، با حضور مدیرکل و معاونان بنیاد شهید و امورایثارگران مازندران و نیز منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران نخستین بوستان شهدا در سطح کشور شامگاه سه شنبه (۲۱ اسفندماه) در زمینی به مساحت بیش از ۲ هکتار از عرصه‌های منابع طبیعی و جنگلی بخش امامزاده عبدالله شهرستان آمل رونمایی و افتتاح شد.

«عباسعلی یل» رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیز داری شهرستان آمل با اشاره به نامگذاری این بوستان به نام هزار و ۴۸ شهید والامقام دوران پیروزی انقلاب اسلامی، جنگ تحمیلی، مدافعان حرم و وطن اظهار داشت: ایجاد بوستان جنگلی شهدا در آمل که کمتر در سطح کشور با این حجم و وسعت ایجاده شده مورد استقبال رییس اداره بنیاد شهید وامورایثارگران شهرستان آمل و از مصوبات جلسه بزرگداشت هفته شهدای شهرستان و نیز خانواده معظم شهدای شهرستان قرارگرفت.

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیز داری شهرستان آمل گفت: همزمان با افتتاح این بوستان چندین اصله نهال نیز به نام شهدای شهرستان توسط مسئولان کاشته شد.

وی به قرارگیری بوستان شهدا در محیط جنگلی و نزدیکی آن به شهر امامزاده عبدالله اشاره و اضافه کرد: با توجه به عرصه‌های مناسب جنگلی و منابع ملی در این محدوده، امکان توسعه بوستان شهدا به چندین هکتار در فاز‌های بعدی در سال‌های آینده وجود دارد.

انتهای پیام/

همرسانی: این مطلب را به دوستان خود برسانید
ارسال نظر
CAPTCHA
مشاهد نظرات
آخرین اخبار