شناسه خبر: 1886
22 اسفند 1397
http://www.mazandrooz.ir/http://www.mazandrooz.ir/news/id,1886/امسال-۵۹-میلیون-گردشگر-به-مازندران-سفر-کردند.html

امسال ۵۹ میلیون گردشگر به مازندران سفر کردند

ساری - مدیرکل میراث فرهنگی مازندران گفت: تا اسفندماه سال جاری بیش از ۵۹ میلیون گردشگر به استان سفر کرده اند.

امسال ۵۹ میلیون گردشگر به مازندران سفر کردند

به گزارش خبرنگار مهر، سیف الله فرزانه پیش ازظهر دوشنبه در جلسه ستاد خدمات اجرایی سفرهای نوروزی استان با بیان اینکه تا اسفندماه بیش از ۵۹ میلیون گردشگر وارد استان شدند گفت: پیش بینی می‌شود شمار مسافران در نوروز رشد یابد.

وی با اظهار اینکه امسال شاهد سفرهای ارزان قیمت به دلیل نوسانات ارزی خواهیم بود گفت: تحریم‌ها فرصت طلایی برای گردشگری شد و پیش بینی می‌شود شمار گردشگران در نوروز آینده شاهد افزایش چشمگیر گردشگر داخلی و خارجی باشیم.

وی با بیان اینکه در تمام شهرداری‌ها، بخشداری‌ها و دهیاری‌ها جلسات ستاد خدمات اجرایی سفر تشکیل شده است گفت: کار ستاد تسهیلات سفرها از ۲۷ اسفندماه تا ۱۷ فروردین ماه ادامه دارد.

فرزانه یادآور شد: برای ماندگاری گردشگر در استان، نوروزخوانی، موسیقی سنتی و مراسم‌های آئینی پیش بینی شده است و برپایی نوروزگاه ها در شهرستان‌ها جزو برنامه‌ها است.

مدیرکل میراث فرهنگی مازندران از تشکیل گروه‌های مشترک نظارتی و انتظامی و بازرسی با مشارکت دستگاه‌های مختلف در استان خبر داد و گفت: همچنین برای نظارت بر مساجد، نمازخانه‌ها و سرویس‌های بهداشتی نیز گروه‌هایی پیش بینی شده است.

وی با تاکید بر گردشگری مقصد در روستاهای استان یادآور شد: همچنین ۱۷ هزار هکتار آب بندان در استان وجود دارد که باید نسبت به توسعه گردشگری روستایی، بومگردی و دریایی اقدام کنیم.

وی از صدور ۱۱۷ مجوز گردشگری دریایی در استان خبر داد.

 

 

همرسانی: این مطلب را به دوستان خود برسانید
کلمات کلیدی : گردشگر , سفر
ارسال نظر
CAPTCHA
مشاهد نظرات
آخرین اخبار