شناسه خبر: 1834
18 اسفند 1397
http://www.mazandrooz.ir/http://www.mazandrooz.ir/news/id,1834/کدام-کشور‌ها-ارزان‌ترین-و-گران‌ترین-اینترنت-دنیا-را-دارند؟.html

کدام کشور‌ها ارزان‌ترین و گران‌ترین اینترنت دنیا را دارند؟

طبق بررسی‌های صورت گرفته، کشور هند ارزانترین و کشور زیمباوه گرانترین اینترنت تلفن همراه را در جهان دارند.

کدام کشور‌ها ارزان‌ترین و گران‌ترین اینترنت دنیا را دارند؟

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، هزینه داده تلفن همراه، در کشور‌های مختلف بسیار متفاوت است. جدیدترین تجزیه و تحلیل در خصوص قیمت داده تلفن همراه ارائه شده  که گران‌ترین و ارزان‌ترین اینترنت تلفن‌های همراه را در بین ٢٣٠ کشور نشان می‌دهد.

طبق این آمار ، کشور هند ارزان‌ترین اینترنت تلفن همراه را دارد که افراد برای هر گیگابایت اینترنت، تنها ٠.٢٦ دلار باید هزینه کنند. به دنبال آن کشور قرقیزستان (٠.٢٧ دلار) و کشور قزاقستان (٠.٤٩ دلار) در جایگاه‌های بعدی قرار گرفتند.

در جایگاه مخالف، یعنی کشوری که گرانترین اینترنت تلفن همراه را دارد، کشور زیمباوه قرار دارد که افراد برای هر گیگابایت اینترنت به طور متوسط باید ٧٥.٢٠ دلار هزینه کنند که در مجموع، ٢٨٩ برابر گرانتر از قیمت اینترنت در هند است.


تحلیلگر مخابراتی، Dan Howdle، در خصوص این یافته‌ها اظهار داشت که بسیاری از کشور‌هایی که اینترنت ارزان قیمت دارند دارای زیرساخت‌ها و پهنای باند عالی هستند که به ارائه دهندگان امکان ارائه خدمات بیشتر با قیمت ارزان را می‌دهد. در برخی کشور‌ها نیز شرایط اقتصادی سبب تعین قیمت‌ها می‌شود، اما تا حد امکان باید رضایت مردم در نظر گرفته شود.

 

منبع: خبرآنلاین

 

 

همرسانی: این مطلب را به دوستان خود برسانید
ارسال نظر
CAPTCHA
مشاهد نظرات
آخرین اخبار