شناسه خبر: 1699
16 بهمن 1397
http://www.mazandrooz.ir/http://www.mazandrooz.ir/news/id,1699/دشمن-برهنه‌تر-از-همیشه-به-مصاف-انقلاب-آمده-است/-از-رهبری-جدا-شویم-آسیب-می‌بینیم.html
وزیر اطلاعات:

دشمن برهنه‌تر از همیشه به مصاف انقلاب آمده است/ از رهبری جدا شویم آسیب می‌بینیم

وزیر اطلاعات گفت: امروز دشمن برهنه‌تر از هر زمان به مصاف انقلاب اسلامی آمده و با تحریم‌های ظالمانه تلاش دارد که به اقتصاد ما ضربه بزند و با عناصر نفوذی، بین مسؤولان ما اختلاف بیندازد تا در سایه اختلاف دچار مشکل شویم.

دشمن برهنه‌تر از همیشه به مصاف انقلاب آمده است/ از رهبری جدا شویم آسیب می‌بینیم

به گزارش مازندروز به نقل از فارس، حجت‌الاسلام سیدمحمود علوی صبح امروز در مراسم رونمایی از ۱۲ جلد کتاب روزشمار انقلاب اسلامی به روایت اسناد ساواک در مسجد علی‌بن‌موسی‌الرضا(ع) بوستان ولایت اظهار کرد: از دست‌اندرکاران این کتاب‌ها «نقش مازندران در دوران مبارزه با رژیم ستمشاهی» که بر پایه اسناد به‌جای‌مانده از سازمان مخوف ساواک جمع‌آوری شده باید تقدیر کرد.

وی افزود: این حرکت کوچک‌ترین حق مردم مازندران است که نقش آنها بر پایه اسناد به‌جامانده را به خوبی تبیین کنیم.

وزیر اطلاعات با بیان اینکه تلاش برای تحریف فرهنگ اسلامی از گذشته بوده و در حال حاضر هم تلاش‌ها بیشتر شده است، یادآور شد: ما برای اینکه از مسیر منحرف نشویم باید با تاریخِ بدون تحریف همراه باشیم، ملتی که فراز و فرودهای تاریخ او را از نگاه نادرست به مسیر درست حرکت باز بدارد، در لرزشگاه‌ها از انحراف مصون می‌ماند.

این مسؤول بیان کرد: تاریخ کل کشور و تاریخ انقلاب و تاریخ نقطه نقطه سرزمین ما باید جدی گرفته شود، انقلاب ما ارزان به‌دست نیامده، مازندران برای حفظ انقلاب اسلامی ایران بیش از ۱۰ هزار شهید تقدیم انقلاب اسلامی ایران کرده است.

علوی ادامه داد: آنچه که انقلاب ما را به پیروزی رسانده است، حضور مردم از یک سو و وحدت و انسجام آنها در این حضور، از سوی دیگر روح این وحدت امام راحل بوده است.

وی با عنوان اینکه امروز برای حفظ انقلاب اسلامی نیاز به وحدت و همراهی مردم و اطاعت از ولی فقیه داریم، بیان کرد: اگر به هر دلیل حضور مردم در مناسبت‌های انقلاب اسلامی دچار آسیب شود، آسیب می‌بینیم، اگر وحدت ما پیرامون ولایت فقیه آسیب ببیند و چند شقه شویم، آن وقت برای حفظ میراث شهدا دچار مشکل می‌شویم.

وزیر اطلاعات ادامه داد: اگر از مسیر رهبری جدا شویم آسیب می‌بینیم و تاریخ این موضوع را ثابت کرده است.

این مسؤول خاطرنشان کرد: جفای به مردم است که این گنجینه‌های تاریخی مربوط به دوران انقلاب در قفسه‌ها باقی بماند، گزینه‌های مختلفی بود که جامعه از این اسناد استفاده کند، در سال‌های گذشته ساختمانی به‌عنوان مرکز اسناد در وزارت اطلاعات ایجاد شده است.

علوی تصریح کرد: این وزارتخانه با موضوعات مختلف تاکنون ۳۴۰ کتاب بر پایه اسناد ساواک در زمینه روزشمار انقلاب تهیه کرده است و امروز در مازندران از ۱۲ جلد کتاب رونمایی می‌شود.

وی تأکید کرد: این اقدام باعث می‌شود که افراد زحمکتش انقلاب در حافظه تاریخی مردم تجلی بیشتری پیدا کنند.

وزیر اطلاعات اظهار کرد: ویژگی برجسته مردم مازندران ستم‌ستیزی مردم این خطه بوده که در برابر اسلام مقاومت نکردند اما در برابر حاکمیت‌های ستمگر به خوبی مقاومت کردند، این سرزمین در دوران امویان تسلیم نشد اما علویان را به آغوش کشیدند.

این مسؤول اضافه کرد: مازندران خاستگاه علمای بزرگی بوده، مازندرانی‌ها در عرصه مبارزات حضور حماسی خویش را به اثبات رساندند.

علوی افزود: همزمان با روزهای آغازین قیام امام راحل در سال ۴۲، علمای مازندران پیام امام را به این سرزمین آوردند، بسیاری از مناطق حتی اسمی از امام راحل نشنیده بودند اما مغازه‌های مردم استان مزین به عکس امام بود و همان ابتدای شروع انقلاب، مردم این استان به امام تبریک گفتند که این اقدامات در قالب اسناد موجود است.

وی با اعلام اینکه در حال حاضر نیاز به وحدت داریم، گفت: امروز دشمن برهنه‌تر از هر زمان به مصاف انقلاب اسلامی آمده و با تحریم‌های ظالمانه تلاش دارد که به اقتصاد ما ضربه بزند و با عناصر نفوذی، بین مسؤولان ما اختلاف بیندازد تا در سایه اختلاف دچار مشکل شویم.

وزیر اطلاعات ادامه داد: مردم ایران به تأسی از مقام معظم رهبری در برابر دشمن زانو نمی‌زنند.

این مسؤول در پایان گفت: امروز دشمن تلاش دارد که مشکلات را گردن مسؤولان انقلاب اسلامی بیندازد و بین مردم و مسؤولان نظام فاصله ایجاد کند.

همرسانی: این مطلب را به دوستان خود برسانید
ارسال نظر
CAPTCHA
مشاهد نظرات
آخرین اخبار