شناسه خبر: 1694
16 بهمن 1397
http://www.mazandrooz.ir/http://www.mazandrooz.ir/news/id,1694/چهارمین-جشنواره-ملی-گل-ارکیده-در-نوشهر-آغاز-بکار-کرد.html

چهارمین جشنواره ملی گل ارکیده در نوشهر آغاز بکار کرد

چهارمین جشنواره ملی گل ارکیده روز سه شنبه با حضور مسئولان کشوری، استانی و تولیدکنندگان گل های تزئینی در محوطه باغ اکولوژی نوشهر آغاز به کار کرد.

چهارمین جشنواره ملی گل ارکیده در نوشهر آغاز بکار کرد

به گزارش مازندروز به نقل از ایرنا، در این جشنواره چهار روزه، 46 تولید و صادر کننده ارکیده کشور حضور دارند.
تولید کنندگان گل و گیاه در این جشنواره انواع گل ارکیده به همراه گیاهان تزئینی را در 500 متر مربع فضای نمایشگاهی و 400 مترمربع فضای آزاد در معرض نمایش گذاشته و به بازدید کنندگان معرفی می کنند.
دبیر جشنواره ملی گل ارکیده در آیین افتتاحیه آن افزود: نوشهر با قدمتی بیش از 60 سال در زمینه کشت گل و گیاه و با توجه به قابلیت مناسب این شهرستان در تولید گل و گیاه از جمله گل ارکیده می تواند با فراهم شدن بسترهای لازم جایگاه مطلوبی در صادرات به کشورهای دیگر داشته باشد.
غلامرضا گلزاری گفت: امسال در چهارمین جشنواره ملی گل ارکیده 46 غرفه علاوه بر تولید کنندگان بزرگ گل ارکیده، واحدهای تولیدی کوچک و صنایع جانبی نیز به ارائه محصولات خود با قیمت ارزان خواهند پرداخت.
وی با اشاره به بازدید بیش از 30 هزار نفر در سال گذشته از این نمایشگاه و جشنواره اظهار داشت: با توجه به افزایش هرساله استقبال بازدیدکنندگان نسبت به سال قبل تر پیش بینی می شود که امسال حدود 50 هزار نفر از این نمایشگاه و جشنواره ملی بازدید کنند.
مدیر جهاد کشاورزی نوشهر هم در این مراسم گفت: در حال حاضر ۱۸ هکتار در نوشهر زیرکشت گل های شاخه بریده در فضای باز و گلخانه است که بطور میانگین سالانه ۱۱ میلیون شاخه گل تولید می شود.
حسن پورمقدم تعداد کل تولید کنندگان گل در این شهرستان را 95 نفر اعلام کرد و افزود : همچنین ۵ هکتار زیر کشت گیاهان آپارتمانی در این شهرستان وجود دارد که سالانه تعداد ۴۱۰ هزار گلدان گل تولید می شود.
وی یکی از مشکلات پرورش ارکیده را تولید گیاهجه آن دانست و افزود با فعال شدن شرکت های دانش بنیان و با استفاده از روش آزمایشگاهی کشت بافت و تاسیس آزمایشگاه مدرن با حمایت کار گروه اشتغال و بانک کشاورزی تولید ان بومی شد.
مدیر جهاد کشاورزی نوشهر بر ضرورت توجه به کشت هیدروپونیک به عنوان یکی از بسترهای نوین کشت گلخانه ای تاکید کرد و گفت از مجموع ۸ هکتار کشت هیدروپونیک گیاهان شاخه بریده در استان مازندران حدود ۴ هکتار مربوط به شهرستان است.
نخستین جشنواره ملی گل ارکیده از 21 تا 23 بهمن سال 94 در نوشهر برگزار شد. 
درحال حاضر بیش از 70 تولیده کننده رسمی و 170 واحد تولیدی خانگی به صورت غیر رسمی 15 رقم ارکیده در شهرستان نوشهر تولید می کند. 
این شهرستان یکی از شهرهایی شاخص در پرورش گل ارکیده در کشور محسوب می شود. 
براساس آمار منابع رسمی بیش از یکهزار واحد تولیدی گل و گیاه در غرب استان مازندران فعالیت می کنند. 

همرسانی: این مطلب را به دوستان خود برسانید
کلمات کلیدی :
ارسال نظر
CAPTCHA
مشاهد نظرات
آخرین اخبار