شناسه خبر: 1674
9 بهمن 1397
http://www.mazandrooz.ir/http://www.mazandrooz.ir/news/id,1674/کمک‌های-ایران-در-دوران-سخت-جنگ-با-تروریسم-را-هرگز-فراموش-نمی‌کنیم.html
بشار اسد:

کمک‌های ایران در دوران سخت جنگ با تروریسم را هرگز فراموش نمی‌کنیم

رئیس‌جمهور سوریه گفت: کمک‌های دولت و ملت ایران در دوران سخت جنگ با تروریسم را هرگز فراموش نمی‌کنیم.

کمک‌های ایران در دوران سخت جنگ با تروریسم را هرگز فراموش نمی‌کنیم

به گزارش حوزه دولت خبرگزاری تسنیم، بشار اسد، رئیس جمهور سوریه، امروز (سه‌شنبه) در دیدار با اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس‌جمهور، با تبریک فرارسیدن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، گفت: مناسبات دو کشور در چهل سال گذشته هر روز مستحکم‌تر شده و دو کشور همواره در روزهای دشوار و سخت حامی یکدیگر بودند و باید این روند را ادامه دهند.

وی با اشاره به مقاومت دولت و ملت سوریه در برابر تروریست‌ها و تداوم این مشی برای ریشه‌کن کردن تروریسم در سوریه گفت: پس از آزادسازی کامل سوریه، بازسازی این کشور مهمترین اولویت دولت است و ما خواهان حضور و همکاری بیشتر شرکت‌های دولتی و خصوصی جمهوری اسلامی ایران در زمینه‌های مختلف هستیم.

رئیس‌جمهور سوریه بر پیگیری توافق‌های قبلی فی‌مابین تأکید کرد و گفت: باید در این راستا اقدامات مؤثرتری انجام شود و حضور هیئت بلندپایه ایرانی و برگزاری نشست تجار می‌تواند ثمربخش باشد.

قدردانی از رهبر معظم انقلاب و دولت و ملت ایران

بشار اسد با قدردانی از رهبر معظم انقلاب و دولت و ملت ایران از کشور سوریه در جریان مبارزه با تروریسم و مداخله خارجی، گفت: تشکر عمیق خود را از ملت ایران برای انجام کارهای مهم و حمایت همه‌جانبه از ملت مسلمان سوریه اعلام می‌کنم.

وی با تأکید بر اینکه دو کشور در شرایط سخت اقتصادی و تحریم‌های آمریکا قرار دارند، گفت: ما کمک‌های دولت و ملت ایران در دوران سخت جنگ با تروریسم را هرگز فراموش نمی‌کنیم. سوریه خواهان همکاری متقابل با ایران برای توسعه اقتصادی است و از هیچ اقدامی در این زمینه دریغ نخواهد کرد.

پس از این دیدار، بشار اسد و معاون اول رئیس‌جمهور در دیداری خصوصی مهمترین موضوعات مورد علاقه طرفین را مورد بحث و تبادل نظر قرار دادند.

همرسانی: این مطلب را به دوستان خود برسانید
کلمات کلیدی :
ارسال نظر
CAPTCHA
مشاهد نظرات
آخرین اخبار