شناسه خبر: 1673
9 بهمن 1397
http://www.mazandrooz.ir/http://www.mazandrooz.ir/news/id,1673/طرح-مجلس-برای-لغو-قراردادهای-غیرقانونی-خصوصی‌سازی.html

طرح مجلس برای لغو قراردادهای غیرقانونی خصوصی‌سازی

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی از تهیه و تدوین طرحی برای لغو قراردادهای خصوصی‌سازی که در آن تخلف صورت گرفته است، خبر داد.

طرح مجلس برای لغو قراردادهای غیرقانونی خصوصی‌سازی

به گزارش مازندروز، محمد دهقان، نماینده چناران و طرقبه، در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم از تهیه طرحی فوریت‌دار برای بازگرداندن شرکت‌ها و سازمان‌های واگذارشده به بخش خصوصی خبر داد و گفت: از آنجایی که در روند واگذاری برخی شرکتهای دولتی به بخش خصوصی، تخلفاتی صورت گرفته و این تخلفات از سوی مراجع قضایی و دیوان محاسبات تأیید شده است، طرحی در مجلس تهیه کردیم تا این واگذاری‌ها لغو شده و این شرکتها مجدداً به دولت برگردند.

وی در مورد علت تهیه این طرح گفت: چندی قبل 55 تن از نمایندگان انقلابی مجلس، نامه‌ای به رئیس قوه قضائیه ارسال کرده خواستار رسیدگی دستگاه قضا، به موضوع خصوصی‌سازی و روند واگذاری‌ها شدند. ارسال این نامه، منجر به تشکیل پرونده در این قوه و رسیدگی به آن شد. دیوان محاسبات نیز به این موضوع ورود کرد و پس از بررسی‌های خود، وجود تخلف در برخی واگذاری‌ها و خصوصی‌سازیها را تأیید کرد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: این در حالی است که وزیر اقتصاد چندی قبل با حضور در مجلس اعلام کرد که آقای پوری‌حسینی، رئیس سازمان خصوصی‌سازی، را برکنار خواهد کرد اما این اتفاق علی‌رغم قول وزیر رخ نداد؛ زیرا آقای پوری‌حسینی، رئیس ستاد انتخاباتی شمال غرب دو تن از مسئولان ارشد نظام، بوده و مشخص است که حمایتهای سیاسی از وی مانع برکناری او شده است.

دهقان افزود: بنابراین برای مقابله با روند خصوصی‌سازیهای غیرقانونی طرحی را تهیه کردیم که براساس آن خصوصی‌سازی‌هایی که با بیشتر از 10 درصد تخلف در روند واگذاری مواجه هستند، باید به دولت بازگردانده شوند و در واقع آن واگذاری ابطال می‌شود.

وی بر همین اساس گفت: در این طرح، مجازاتی هم برای افرادی که به‌نحوی از انحا در این واگذاری‌های غیرقانونی دست داشتند یا اقدام به این واگذاری‌های غیرقانونی کردند، در نظر گرفته شده است. همچنین این روند از این پس در واگذاری‌ها باید ملاک قرار گیرد تا مانع از واگذاری و خصوصی‌سازی غیرقانونی شود.

همرسانی: این مطلب را به دوستان خود برسانید
کلمات کلیدی :
ارسال نظر
CAPTCHA
مشاهد نظرات
آخرین اخبار