شناسه خبر: 1671
9 بهمن 1397
http://www.mazandrooz.ir/http://www.mazandrooz.ir/news/id,1671/ارزش-اقتصادی-و-اثربخشی-فعالیت‌های-ترویجی-باید-مشخص-شود.html

ارزش اقتصادی و اثربخشی فعالیت‌های ترویجی باید مشخص شود

معاون وزیر و رییس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی با اشاره به عملکرد نظام نوین ترویج در کشور گفت: باید به سمت تکنیک‌های ترویجی که عاید اقتصادی دارند، پیش رویم تا ارزش اقتصادی فعالیت‌های ترویجی و اثربخشی آنها در کشور مشخص شود.

ارزش اقتصادی و اثربخشی فعالیت‌های ترویجی باید مشخص شود

 

به گزارش مازندروز به نقل از روابط عمومی موسسه آموزش و ترویج کشاورزی، دکتر کاظم خاوازی در گردهمایی مدیران هماهنگی ترویج کشاورزی سراسر کشور که در ساختمان دکتر حسابی برگزار شد، با بیان این که مجموعه ترویج خدمتگذاران بی ادعا در بخش کشاورزی هستند، گفت: با استفاده از ظرفیت آموزش مروجان پهنه‌ها در کل کشور از آموزش‌های نوین در سایر بخش‌های کشاورزی نیز بهره‌مند می‌شوند.

وی تصریح کرد: معاونت آموزش و ترویج به عنوان پرچمدار طرح نظام نوین ترویج در کل کشور، این طرح را با ۳ اصل احیای مراکز جهادکشاورزی، پهنه‌بندی استان‌ها و مدیریت دانش و تولید محتوا به طور جدی و با قوت بیشتر پیگیری کند.

خاوازی با اشاره به ظرفیت استودیو کشاورز در معاونت آموزش و ترویج اظهار داشت: استان‌ها می‌توانند با ایده‌ها و برنامه‌های خوب از این ظرفیت استفاده کنند.

رییس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی همچنین به میزبانی سال آینده برای کنگره ملی ترویج اشاره کرد و گفت: این کنگره فضایی برای گفتمان و بیان مسائل ترویج با اساتید علمی این حوزه است.

وی، برنامه جذب نیروهای متخصص و جوان را به عنوان هسته‌های اصلی تفکر در بخش آموزش و ترویج تفسیر کرد.

نماینده ولی‌فقیه در سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی نیز با بیان این که کسانی که با کشاورزی در ارتباط هستند، گنج‌‌های الهی و مردم هستند، اظهار داشت: ریاست جمهوری به دو نکته اساسی عملیاتی شدن اقتصاد مقاومتی و رسیدن به ۵ درصد رشد اقتصادی در حوزه کشاورزی اشاره داشت که بیانگر کار جهادی و جایگاه بزرگ بخش کشاورزی در کشور است.

حجت‌الاسلام والمسلمین سعیدیان افزود: کشاورزی اصل و ریشه استقلال یک کشور است و باید حمایت ویژه شود.

وی با اشاره به هدف اصلی ترویج و آموزش گفت: ارتقای سطح آگاهی کشاورزان و آشنا کردن آنها با فناوری‌های نوین جهت افزایش تولید و بهره‌وری به عهده آموزش است و ترویج نقش مداخله گری حرفه ای برای بهره برداران بخش کشاورزی دارد.

در این نشست معاون آموزش و ترویج سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی بیان داشت: محوریت برنامه امروز تجلی و استفاده از تجربه‌های موفق مدیران هماهنگی ترویج استان‌هاست و حمایت‌های شما مدیران استانی سبب می‌شود تا از فرصت‌هایی که در سازمان تحقیقات وجود دارد، به بهترین شکل استفاده شود.

دکتر مویدی تاکید کرد: در سطح استان‌ها با استفاده از امکانات موجود باید با قدرت و خوداتکایی پیش برویم.

وی خاطرنشان کرد: مدیران ترویج استان‌ها، مدیران آینده و رهبر باشند چرا که عصر مدیران توصیه‌ای گذشته است و این شما مسئولان ترویج استان‌ها هستید که با شناخت کاملی که بر روی ظرفیت‌ها و فعالیت‌های استان خود دارید می‌توانید برای تحقق بخشیدن به مسائل و تسهیل مشکلات به کمک ستاد بیایید.

مویدی همچنین تصریح کرد: روی طرح‌های اثربخش استانی مطالعه و بازبینی شود و طرح‌های مشترک با بخش اجرایی برای تخصیص اعتبار پیشنهاد داده شود.

در ادامه گردهمایی مدیران هماهنگی ترویج کشاورزی استان‌های کهگیلویه و بویراحمد، خوزستان، مازندران و لرستان به نمایندگی از کلیه استان‌ها در خصوص موضوعات ارائه راهکارهای تقویت و توسعه فعالیت‌های طرح نظام نوین ترویج، اعتبارات و پشتیبانی طرح‌های ترویجی با محوریت بودجه‌های استانی، تعامل ترویج و مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی و تعامل ترویج و بخش‌های اجرایی گزارش خود را ارائه دادند.

گفتنی است؛ در این گردهمایی از مدیران هماهنگی ترویج کشاورزی کشور با اهدای لوح و جوایز قدردانی به عمل آمد.

همچنین جلسات پرسش و پاسخ بین مدیران هماهنگی ترویج کشاورزی استان‌ها و مسؤولان موسسه آموزش و ترویج کشاورزی برگزار شد.

همرسانی: این مطلب را به دوستان خود برسانید
کلمات کلیدی :
ارسال نظر
CAPTCHA
مشاهد نظرات
آخرین اخبار