شناسه خبر: 159
22 دی 1396
http://www.mazandrooz.ir/http://www.mazandrooz.ir/news/id,159/علاقه-ی-شدید-مازندرانی-ها-به-فوتبال.html

علاقه ی شدید مازندرانی ها به فوتبال

 مدیرکل ورزش و جوانان استان مازندران با تاکید بر تقویت استعدادیابی و برپایی دوره‌های آموزشی در رشته‌های ورزشی گفت: یک سوم ورزشکاران سازمان یافته مازندران فوتبالیست هستند.

علاقه ی شدید مازندرانی ها به فوتبال

 

 

به گزارش مازند روز : حبیب حسین‌زادگان امروز در مراسم  برگزاری کلاس دانش‌افزایی مربیان فوتبال مازندران در مجتمع رفاهی ناجا اظهار داشت: جامعه فوتبال مازندران سهم زیادی از ورزشکاران سازمان یافته را شامل می‌شود که یک سوم سهم ورزشکاران سازمان یافته از آن رشته فوتبال بوده که نقش فراوانی در جامعه امروزی دارند.

وی ادامه داد: افزایش توانمندی و آموزش باید در دستور کار تمامی هیئت‌های ورزشی قرار بگیرد تا مربیان با علم روز ورزش‌ها بطور کامل آشنا شوند.

حسین زادگان بیان داشت: مازندران از نظر آموزش و برخورداری از مربی یکی از بهترین استان‌های کشور بوده و آموزش به روز برای مربیان سبب توسعه فوتبال آنان می‌شود.

مدیرکل ورزش و جوانان مازندران تصریح کرد: اکنون شاهد هستیم تعداد زیادی از مربیان استان که از این کلاس‌ها برخواسته هدایت و مربی‌گری تیم‌های مختلف فوتبال و فوتسال بانوان و مردان استان را درمسابقات کشوری برعهده دارند.

وی خاطرنشان کرد : این امر حاکی از تلاش و ایجاد فضای رشد مربیان بوده که توسط هیئت فوتبال استان ایجاد شده است.

حضور 500 مربی در کلاس دانش افزایی مربیگری فوتبال مازندران

غلام‌رضا بهروان رئیس هیئت فوتبال مازندران در این مراسم گفت: این کلاس آموزشی با حضور حدود 500 نفر از مربیان، کمک مربیان و استعداد یابان،  مسئولان استانی و شهرستانی مرتضی محصص و فریدون معینی مدرسان برجسته فیفا برگزار شد.

وی هدف از برگزاری این کلاس آموزشی را ارتقاء سطح دانش مربیان استان مازندران عنوان کرد و افزود : بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده تمامی کسانی که عهده دار مربیگری فوتبال هستند در این دوره حضور دارند.

بهروان افزود: در این برنامه علاوه بر ارتقا دانش مربیان نحوه مدیریت و برنامه‌ریزی در مربی‌گری با حضور استادان فن آموزش داده می‌شود.

رئیس هیئت فوتبال مازندران تصریح کرد: با مذاکرات انجام گرفته با استادان فن، تلاش داریم بتوانیم هر شش ماه یکبار دوره‌های آموزشی را در راستای ارتقا دانش مربیان مازندرانی برگزار کنیم که امیدواریم این امر محقق شود.

وی با  تاکید بر بروز بودن مربیان، گفت: علم روز به روز در حال تغییر است و اطلاعات جدیری هر روزه وارد فوتبال جهان می‌شود که نیاز است تمامی مربیان با این علم آشنا شوند، برای همین واجب است مربیان خودشان را با علم روز، بروز نگه داشته باشند.

بهروان با بیان اینکه نگاه فدراسیون به فوتبال مازندران‌، ظرفیت‌ها و امکانات و تجهیزات آن خوب است افزود: مازندران در بحث مربیگری رو به توسعه و پیشرفت است.

محمود سورتیچی رئیس کمیته آموزش هیئت فوتبال مازندران نیز گفت: این کلاس زیر نظر مرتضی محصص و فریدون معینی از مدرسان برجسته FIFA برگزار  شد و برای تمامی مربیان جهت ارتقا و شرکت در کلاس‌های مربیگری آسیا الزامی است.

وی بیان کرد: مربیان با حضور و پشت سرگذاشتن این کلاس دانش افزایی، ضمن دریافت گواهی، حضور در این کلاس برای آنها جهت شرکت در دوره‌های مربیگری یک امتیاز محسوب خواهد شد.

همرسانی: این مطلب را به دوستان خود برسانید
ارسال نظر
CAPTCHA
مشاهد نظرات
آخرین اخبار